2017 Örgü Gelin Şalı Modelleri

2017 Örgü Gelin Şalı Modelleri

 

2017-orgu-gelin-sali-modelleri

Kış düğünlerinde hem aksesuar hem de aksesuar olarak kullanılan gelin şalları 2017 yılında da oldukça kullanım alanı geniş olacak ürünlerdendir. Özellikle el yapımı ürünlere olan eğilim gelinlik modasında da devam edeceğinden örgü gelin şal modelleri düğünlerin olmazsa olmazları arasındaki yerini sağlamlaştıracaktır. Eğer kendi gelinlik şalınızı kendiniz örmek ya da ördürmek için model arayışına girme niyetiniz varsa bu yazımızda verdiğimiz modellere mutlaka göz atmanızı öneriyoruz. Düğün hazırlıklarının telaşından çoğu gelin aksesuar seçimlerini ihmal etmekte hatta çoğu ayrıntıyı istemeden de olsa gözden kaçırmaktadır. Ancak bu durumda şıklığı ve göz alıcılığı yakalamak zor olmaktadır. Unutulmaması gereken bir aksesuar da şüphesiz ki gelin şallarıdır.

Şal modelleri arasında en fazla tercih edilen örgü modeller gelinlere inanılmaz bir şıklık kazandırmaktadır. El işi ve örgü tekniklerini bilen her hanımın kolayca örebileceği bu modellerin gelinlik modeline uygun şekilde tasarlanması şıklık anlamında daha uygun olmaktadır. Gelinlik şal modelleri arasında en çok tercih edilen örnekler ise zarif görünmeleri nedeniyle tığ işleridir. Gelin Şalı Modellerinin Genel Özellikleri

• Gelin şallarında gelinlik modeline göre daha çok krem, beyaz, kırık beyaz ya da renkli olanlarında pudra renkler tercih edilmektedir.

• Modeller arasında boyundan ya da omuzlarda bağlanan modeller olduğu gibi üçgen ya da dikdörtgen şeklinde örülen örnekler de tercih edilmektedir.

• Gelin şallarında daha çok zarif ve delikli, ağlı örnekler tercih edilmektedir. Bu sayede tülümsü bir görünüm kazanan gelin şalları gelinlik üzerinde harika bir görünüme kavuşmaktadır.

• Motifli gelin şalı modellerinde daha çok çiçek motifleri tercih edilmektedir. Bu modeller de daha çok kır düğünü organizasyonlarında, prenses ve vintage model gelinliklerle kombin edilmektedir.

• En revaçta olan şal modelleri arasında kürke benzer iplerle örülen modeller de 2017’de moda olmaya devam edecek.

2017 Örgü Gelin Şalı Modelleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık