All Terrain Vehicle Turları

All Terrain Vehicle Turları

Asıl ismi All Terrain Vehicle olan ATV taşıtları engebeli araziden çamurlu araziye kadar hemen hemen her alanda faaliyet gösterebileceğiniz taşıtlardan bir tanesidir. Özellikle hafta sonu uğraşları için oldukça güzel bir hobi olduğu düşünülen spor uygulaması ile üstü açık küçük arazi araçları kendine vakit ayırıp heyecan verici uygulamalarda bulunmak isteyenler için vazgeçilmez bir uygulamadır.

En Güzel Atv Turları

En Güzel Atv Turları

Sıkıcı dünyadan uzaklaşarak ekstra bir donanıma sahip olmayan araçlar tamamen hobi amaçlı üretilmiş olup bir çok alanda faaliyet göstermektedir. Genellikle tek veya iki kişinin kullanabileceği özellikte olan ATV araçlar düzgün yollar kullanıldığından dolayı gerekli tedbirlerin alınması sonucunda macera severlere sunulmaktadır.

Günlük aktiviteler için kullanıma uygun olmayan araç sadece hobi amaçlı kullanılmaktadır. Araçlarda her hangi bir sakatlanma durumu vs olaylar için gerekli tüm önlemler alınmıştır. Öyle ki araç ile ilgili her hangi bir kullanım dışı bir şeyler yaptığınızda can güvenliğiniz tamamen ATV motorun sorumluluğunu alan firmaya ait olmakla beraber yaralanmadan ve sakatlanmadan araç içinde kurtulma işleminiz gerçekleşmektedir.
Hiç bir zaman korkmadan son derece aktif bir şekilde kullanabileceğiniz araçlar safari zevkini sonuna kadar tatmanızı sağlayacaktır. Araçlar hareket halinde iken sarsılma ve benzeri gibi durumlar dolayısı ile kullanıcıya zor anlar yaşatmaktadır. Lakin gerekli güvenlik önlemlerinin alınması ile bu gibi durumlarda kullanıcı hiç bir zaman tedirgin tavırlar sergilememeli. Aksi takdirde panik olarak kullanım ile ilgili foksiyonel kullanım özelliğini kaybedecektir.
Kullanım kolaylığı açısında vites bölümünde şanzuman bulunan araçlar ile gece turları için yapısında far, stop lambaları ve parklar bulunmaktadır.
Genellikle saat başı ücretlendirme tarifesi uygulanmaktadır. Tur ücreti kapsamında talep edilen saat başı ücretler verilen hizmetlere göre farklı olup 60 TL ile 150 TL arasında değişik fiyatlar ile müşteriye sunulmakta.
Spor için gerekli olan araç gereçler sırası ile eldiven, çizme, kask ve yağmurluk olmakta. Tüm bu malzemelerin yanı sıra birde sizlerin hazırda bulunduracağı bir diğer ürünler ise uzun kollu t-shirt ve bir çift çorap olmakta.
Gerekli olan bilgi ve eğitim kapsamında teknik detayları öğrendikten sonra 16 yaş üzeri tüm bireyler ATV motoru kullanma yetkisine sahip olmaktadır. Genellikle İstanbul’ da Beykoz, Riva, Polonezköy, Şile Avrupa’da ise Ömerli ve Kemerburgaz beldelerinde faaliyet göstermekte. ATV safari turları genel olarak uygulanırken gruplar halinde kişi sayısı farklı olarak oluşturulup sürüşe başlanmaktadır.
Kilometrelerce uygulanan gezide ormanlık alanlar ve patika yollar gezi için uygun konumlandırılıp seçilmektedir. ATV motoru kullanan bireyler ortalama  2 ile 3 tur işlemi gerçekleştirerek kazanılan oyun olmaktadır. Bu oyunda öncü olmak en temel maddedir.
Varış noktaları belirli şekilde sürücülere açıklanmaktadır. Sürücü kısa bir bilgilendirmeden geçerek ATV motor için kullanıma hazır hale getirilir ve turlar başlar.
Genellikle İstanbul ili ATV tur yarışları ve gezileri ortalama 30 t civarında hizmet vermektedir.

All Terrain Vehicle Turları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık