Anlatımlı Örgüler

Anlatımlı Örgüler

 

 

anlatimli-orguler-kazak-modeli

Kış aylarında örgü kıyafetler kullanmak en güzelidir. Siz de beğendiğiniz kıyafetleri örerek hem kendiniz hem de sevdikleriniz için değişik ve farklı modeller tasarlayabilirsiniz. Bunun için size gerekli olan malzemeler elbette öreceğiniz modele göre değişecektir. Anlatımlı örgülerden yararlanarak nasıl bir örgü modeli istediğinizi ve bunun için hangi malzemelerin gerektiğini öğrenebilirsiniz. Basit anlatımlı örgüler için genelde düz örgü kullanılır. İstediğiniz kalınlıkta bir ip kullanarak atkı yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için ip kalınlığına göre şiş ya da tığ seçmeniz gerekir.

anlatimli-orguler-hakkinda

Genelde bütün iplerin üzerinde hangi numara şişlerin kullanılması gerektiği de yazıyor. Eğer çok sıkı bir model olmasını isterseniz bir numara küçük olan şişleri kullanabilirsiniz. Eğer daha gevşek örmek isterseniz bir numara büyük şişleri kullanabilirsiniz. Atkı uzunluğu zevke bağlı olduğu için istediğiniz uzunlukta modeli örmek size kalıyor. Anlatımlı örgüler için elbette düz modeller gibi desenli modeller de çok önemlidir. Bu anlamda örgü üzerinde desen oluşturarak örmek için mutlaka anlatımlı modellerden yararlanmanız gerekir. Ancak bunun için de biraz ön bilgi sizin için iyi olabilir. Örneğin örgü modelinin ismini bilmek, kaç ilmek sonrasında neler yapmanızı gerektiğini öğrenmek gibi örgüye ait terimleri öğrenebilirsiniz.

anlatimli-orguler-etek

Anlatımlı örgüler yapmanın kolay yollarından bir tanesi de elbette videolu anlatımlardan yararlanmak olacaktır. Bu anlamda kullanabileceğiniz sayısız videodan yararlanabilirsiniz. Eğer daha önceden örgü bilginiz varsa yabancı kanallardaki örgü videoları da oldukça işinize yarayacaktır. Ancak ilk defa örgü örmeye başlıyorsanız Türkçe videolar izlemeniz daha iyi olacaktır. Anlatımlı örgüler ile neler yapabilirsiniz? Aslında örgü ile her şey yapılabilir. Elbiseler, etekler, bluzlar, kazaklar, hırkalar, yelekler, battaniyeler, bebek kıyafetleri, örtüler vs. istediğiniz her yer için her insan için farklı tasarımlar yapabilirsiniz. Elbette her zaman model oluşturmak ya da en farklı modeli bulmak için uğraşmak zorunda olmazsınız. İplerden yararlanarak da farklı ve renkli tasarımlar oluşturabilirsiniz. Bu anlamda kendinden desenli ipleri kullanabilirsiniz.

anlatimli-orgulerden

Ebruli desen ipler olarak da kolaylıkla bulabileceğiniz bu desenli ipler düz örgü kullandığınızda bile kendinden desenli bir kıyafet tasarlamak için ideal olacaktır. Bunun yanı sıra boncuklu ipler kullanabilirsiniz. Siz eklemeden kendinden boncuklu modeller oldukça şık bir kıyafet hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Birbirinden farklı desenleri, en güzel örgü modelleri anlatımlı örgüler sayesinde yapabilirsiniz. Örgü örmek çok zor bir hobi olmamasına rağmen çok zevkli ve her yaştan insanın yapabileceği bir örgüdür. Hem boş zamanlarını değerlendirmek istediğinizde hem de sevdiklerinize el emeği bir ürün hediye etmek istediğinizde bu örgüler sizin için son derece kullanışlı olacaktır.

anlatimli-orguler

Zengin renk seçeneklerinin yer aldığı ip modelleri ile binlerce tasarım yapabilirsiniz. Bunun için gerek videolardan yararlanarak gerekse kendi tasarladığınız modeller oluşturarak da yeni ve şık bir model oluşturmanız mümkün. Anlatımlı örgüler için dikkat etmeniz ilk kural kullanacağınız malzemeleri doğru seçmektir. Anlatılan modeldeki ipleri ve şişleri kullandığınızda daha güzel sonuçlar alırsınız. Ayrıca kullandığınız ipin ve şişlerin numarasının aynı olmasına da dikkat etmeniz gerekir. Yoksa seçtiğiniz farklı malzemeler aynı sonucu almanızı engelleyebilir. Uygun malzemelerle siz de en güzel modelleri tasarlayabilirsiniz.

Anlatımlı Örgüler Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık