Bayan Örgü Modelleri

Bayan Örgü Modelleri

bayan-orgu-modelleri-panco

Bu gün ünlü markaların satışa sunup bir bilezik parasına satışa sunduğu örgü modellerini örgü bilmeyen birinin bile çok kolaylıkla yapabileceğini biliyor musunuz? Bilmiyorsanız öğrenmekte sakınca yok. Büyükler ne demiş? Öğren koy bir kenara günü gelir lazım olur. Şimdi biz de bazı bayan örgü modellerini sizlere en açık şekli ile anlatmaya çalışacağız. Hazırsanız en sevdiğiniz renklerden bir kaç tane örgü ipi ve beş altı yedi numara şişlerinizi hazırlayın. Hatta aksesuar olarak büyük palto düğmelerini kullanabilirsiniz. Ben bazen de kullanmadığım takılarımı, örneğin yüzük taşı, broş gibi, örgülerin üzerine dikiyorum. Harika duruyorlar. Bayan Panço Yapımı Bayan panço yapımına başlarken yedi numara şiş kullanıyoruz. Sıcak tutsun diye kalın olması gerekiyor. Bu yüzden şişleri de kalın tutuyoruz.

bayan-orgu-modelleri-yarim-kol

Örgü panço modelimiz için öncelikle lazım olan 600 gr orlon ip, beş adet düğme ve şişler. Öncelikle pançomuza başlarken 108 ilmek atıyoruz. Tabi vücut yapınıza göre bunu artırabilir veya azaltabilirsiniz. Bayan Örgü Modelleri; Pançoya başlarken bitene kadar kenarlardan altışar ilmek pirinç örgü çerçeve olarak gidiliyor. Ortadaki model kısımlarına da bir düz üç ters 1. Sıra, iki düz iki ters 2. Sıra, 3 düz bir ters 3. Sıra ve dördüncü sırada bütün ilmekler ters olarak devam ediliyor. Bu şekilde devam edilerek eni 70 cm, boyu ise 1,70 cm olarak bitiriliyor. Kenarlarda altışar ilmek pirinç örüldüğü için ortada kalan 96 ilmekle model kuruluyor. Dökümlü ve şık duran pançonun ön kısmına düğmeleri dikiyoruz. İsterseniz farklı aksesuarlar ile daha farklı bir süsleme tercih edebilirsiniz.

bayan-orgu-modelleri-yelek

En Basit Bayan Panço Modeli Nasıl Yapılır? En basit bayan panço modeli nasıl yapılır? Öncelikle size yine kalın şişler lazım. Basit bir pançoya eninden 1 metre boyunda olacak şekilde ilmek atarak başlayabilirsiniz. Modelli bir örnek düşünmüyorsanız yapmanız gereken haroşa örmek. Dümdüz dikdörtgen bir parçanın orta kısmına gelene kadar örün. Orta kısmına geldiğinizde ilmekleri ortadan ikiye ayırın. Bu kısım başınızın geçeceği yer. İster yaka kısmını açtıktan sonra geri kapatıp tüm ilmekleri birlikte örün, isterseniz de her omuzu ayrı ayrı örüp ön kısmı ceketvari olarak tamamlayın. Model koyacaksanız iki tarafından örgü veya baklava dilimi şeklinde iki ters bir düz model koyabilirsiniz. Sonra bunların aralarını başka nakışlarla süsleyebilirsiniz.

bayan-orgu-modelleri

Bayan Örgü Modelleri,En Çok Kullanılan Örgü Panço modelleri En çok kullanılan örgü panço modelleri genellikle kapüşonlu olan modeller. Kapüşonu yapmak için yaka boyunca alınan ilmekler düz olarak örülür, yeterli boya geldiğinde ikiye katlanarak dikilir. Görüldüğü üzere oldukça basit. İsterseniz kapüşon etrafına uzun tüylü pelüş de dikilebilir. Son zamanlarda panço üzerinde kalın kemer en çok kullanılan giyim tarzı. Bunun için pançonun bele gelen iki tarafından kemer deliği açılabilir. Boyundan dört veya beş kerede aynı ilmek üzerinden kesinti yaparak kemer deliğini oluşturabilirsiniz. En çok kullanılan panço modellerinde balıkçı yaka ve degaje yaka modeller 2017 sonbahar kış aylarının yeni gözdesi olacak. Çocuk ve bebek pançolarında ise hayvan figürlü kapüşon modelleri en çok kullanılanlar arasında. Bunu sağlamak için kapüşon üzerine iki küçük pelüş top dikmek yeterli olabiliyor.

bayan-orgu-modelleri-beyaz

Bayan Örgü Modelleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık