Bayan Yelek Modelleri

Bayan Yelek Modelleri

bayan-yelek-modelleri-yazlik

Bayanlar için erkeklere oranla daha fazla kıyafet seçeneği mevcut. Olmasa ne olur ki el becerisi yüksek hanımlar kendilerine uygun, modayı kendisine uyduran kıyafetler tasarlamakta çok zorlanmaz. Bayan yelek modelleri kadınların en çok sevdiği aksesuarlarından bir tanesidir aslında. Kışın her ne kadar ısınmak için giysek de asıl amaç şık ve zarif görünmektir. Örneğin siz de kendinize uygun şık bir yelek modeli tasarlayabilirsiniz. Bunun için evinizdeki renkli artık ipleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Rengarenk hem sevimli hem de cıvıl cıvıl baharlık bir yelek için gerekli malzemeler renkli artık ipleriniz veya yeni aldığınız renkli lif ipleriniz, 7 numara veya daha üstü orlon tığı, üstünü süslemek için boncuk ve minik taşlar. Baharlık Bayan Yelek Modeli Baharlık bayan yelek modeli için en çok sevdiğiniz rengi yaka kısmına koyabileceğiniz şekilde ayarlayın ve onu bir kenara ayırın.

bayan-yelek-modelleri

Orlon tığınız ile diğer renklerden bir tanesini alın ve üzerine on tane zincir çekerek bir yuvarlak oluşturun.Bayan Yelek Modelleri ,Motif motif yapılacak olan yeleğinizin ilk motifinin göbek kısmı hazır. Yaprakların alt kısımlarını oluşturmak için çektiğimiz zincirin üzerine dörder tane zincir çekip içlerini beşer tane tırabzan ile dolduruyoruz. Yaprakları büyük yapmak istiyorsak tırabzanları bir kaç kattan fazla yapabiliriz. Her yaprağın arasında iki zincir çekilir veya biten yaprağın etrafı sık iğne ile tamamlanarak diğer yaprağa geçilir. Bu şekilde yeleği tamamlayabilecek kadar çok motif oluşturulur. Hepsinin aynı boyda olmasına gerek yok. Farklı boyutlarda ve farklı şekillerdeki çiçek motifleri son derece şık ve samimi duruyor.

bayan-yelek-modelleri-tig-isi

Yelek Motiflerinin Birleştirilmesi Yelek motiflerinin birleştirilmesi zincir ile yapılır. Biten motif diğerine birleştirilirken iki zincir çekilir diğer motifin uygun yerine batırılır ve iki zincir daha çekilerek önceki motife dönülür. Birleştirme işlemi de böylece tamamlanır. İsterseniz baharlık yeleğinize cep bile yapabilirsiniz. Aynı şekilde motiflerle kare veya dikdörtgen bir şekil oluşturarak yelek üstüne dikebilirsiniz. Yeleğinizin yaka kısmına geldiğinizde en sevdiğiniz ve ayırdığınız renkteki ipi alın. Göğsünüzün biraz yukarısından başlayarak boynu dolanıp aynı hizaya gelene kadar tırabzan yapın.

bayan-yelek-modelleri-motifli

Tırabzanları beş defada çekin. Her sırada iki tırabzan geriden başların. Yuvarlak ve kavisli bir parça oluşturana kadar aynı işlemi yapmaya devam edin. İstediğiniz yaka kalınlığına göre örgüye devam edebilirsiniz. En son sırada her üç tırabzanı bir defada çekerek uç kısımlarını fırfır havasında tamamlayın. Baharlık Yelek Süslemesi Baharlık yelek süslemesi için daha önceden hazır ettiğimiz renkli boncuklarımızı hazırladığımız yeleğinizin motiflerinin orta kısımlarına dikebiliriz. Değişik ve şekilli taşları da aynı şekilde yaka kısmında kullanabilirsiniz.

bayan-yelek-modelleri-

Yeleğinizin daha şık ve gösterişli görünmesi için yeleğinizi soğuk suda bir defa yıkayın. Sıkmadan direk ipe omuzlarından asın ve kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra ütüyü düşük ayarda ayarlayın ve yeleği ters çevirip ütüleyin. Böylece hem daha düzgün hem de şık bir görüntü ortaya çıkacaktır. Eğer yeleğinize cep yaptıysanız ceplerin kapak kısımlarının uçlarındaki tırabzanlarıda üçerli üçerli bir defada çekerek fırfır görüntüsü verebilirsiniz. Baharlık yeleğiniz göz dolduracak ve en kıskandıracak hali ile artık giyilmeye hazır. Size tavsiyem yeleğinizi siyah bir tayt ve beyaz bir blujean üstüne giyin.

Bayan Yelek Modelleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık