Bebek Hırka Modelleri ve Yapılışı 2015

En çok hırka ve yelek yaptığımız kişiler belki de bebeklerdir. Çok özendiğimiz ve her zaman korumak istediğimiz bebeklerimiz için her zaman hırkalar yapabiliyoruz. Bu nedenle bayanların yaratıcılığının belki de kendini en çok gösterdiği yerlerden bir tanesi de bebek hırka modelleri olabilir. Bebek hırkaları yapımı kolay ya da daha zor modeller içerebilmektedir. Bebeğinizin yaşına, boyuna ve kilosuna göre hazırlayabileceğiniz hırkaları yazlık ya da kışlık olabilmesi için farklı ipliklerle örmeniz gerekir. Eğer kış aylarında kullanacaksanız kalın ve yünlü ipleri eğer yaz aylarında kullanacaksanız pamuklu ve ince ipleri kullanmanız gerekir. Bu şekilde bebeğinizin her mevsimde kullanabileceği hırkaları olabilir.

Bebek Hırka Yapılışı İçin TIKLA 

Örgü bebek hırkaları farklı teknikleri kullanılarak yapılabiliyor. En basit ve bilinen örgü tekniklerinden bir tanesi haroşadır. Ters ve düz sıralar örerek bitirebileceğiniz bir hırka hazırlayabileceğiniz gibi sadece lastik kısmını yapabileceğiniz modeller de kurabilirsiniz. Bunun yanı sıra farklı örme teknikleri için videolu bebek hırka yapılışı örneklerine bakmanızda fayda var. Örgü kullanarak hırka hazırlamak eğer biraz örgü beceriniz ve bilginiz varsa kolay bir iştir. Ancak ilk defa örgü kullanacaksanız temel olarak basit motiflerden başlamanızda yarar var. Eğer işlemeli bir hırka istiyorsanız düz ve sade renkli bir iple öreceğiniz hırkayı sonradan süsleyebilirsiniz. Bu nedenle tasarımınızı istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Bebek hırkaları bu nedenle de yapımı zevkli ve eğlenceli olan hırka tasarımlarından bir tanesidir.

Bebek Hırka Modelleri

Hırka örnekleri içinde şapkalı ya da şapkasız olarak modeller tasarlanabiliyor. Hazırlanan modelleri bebeğiniz için kullanacaksanız hafif olmasına ve bebeği rahatsız etmemesine dikkat etmeniz gerekir. Örgü hırkalar herkesin kullanabileceği ya da alışık olabileceği hırkalar değildir. Bu nedenle de bebeğinizin rahatsızlık duyuyorsa penye ya da polarlı kumaşlardan hırkalar hazırlayabilirsiniz. Bebek hırka modelleri 2015 yılında da siz bayanların severek kullanabileceği ve bebeğinize de çok yakışacak modeller içeriyor. Yapmanız gereken tek şey hoş ve rahat bir modeli bebeğinizin ölçülerine uygun hale getirerek işlemek. Sonrasında hem ömürlük bir hatıraya sahip olur hem de bebeğinizi soğuklardan koruyabilecek daha kullanışlı bir kıyafet elde etmiş olursunuz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık