Bebek Örgüleri

Bebek Örgüleri

 

 

bebek-orguleri-hakkinda

Bebekler için hem el emeği hem de hijyenik şartlarda örülen bebek örgüleri her zaman tercih edilmesi gereken ürünlerdir. Bir bebek için hazırlanabilecek pek çok farklı örgü modeli bulabilirsiniz. Battaniyelerde kıyafetlere, aksesuarlardan oyuncaklara kadar pek çok farklı şeyi örgü ile yapabilirsiniz. Bebekler için hazırlanacağı için öncelikle seçtiğiniz iplerin daha yumuşak olmasına özen gösterin. Bu anlamda kullanabileceğiniz örgü modelleri yünlük ya da naylon karışımlı değil pamuklu ipler olmalıdır. Bunun için sunulan iplik modellerinde bebek için ibaresini de bulursanız kullanabilirsiniz.

bebek-orguleri-gorsellerinden

Bebek örgüleri için hazırlanan özel ipler hem öreceğiniz ürünün daha yumuşak olmasını hem de bebeğin rahat etmesini sağlar. Bu tarz iplerde kırçıllanma daha az olduğu için bebeği rahatsız edecek bir doku da olmayacaktır. Ne örmek istediğiniz ise tamamen size kalmış. En kullanışlı modeller arasında yer alan yelekler, tulumlar, battaniyeleri seçebilir ya da daha özel olarak hazırlayabileceğiniz elbise modelleri, patikler gibi farklı ürünleri tercih edebilirsiniz. Örgü bilginize göre kolay ya da zor modelleri deneyebilirsiniz. Hem düz örgü ile hem de desenli modellerle farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz.

bebek-orguleri-gorselleri

Bebek örgüleri için sıkça kullanılan battaniyeler farklı renk kombinleri ile hem şık hem de göz alıcı bir ürün olabilmektedir. Elbette her örgü tekniğinin farklı bir yapılışı var. Bu nedenle öreceğiniz bir modeli seçerken nasıl yapıldığına da dikkat etmeniz gerekir. Bunun yanı sıra hazırlayacağınız model için ne tür detaylar kullanmak istediğinizi de önceden belirlemeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Şişle örülen, tığ ile örülen hatta oklava kullanılarak örülen farklı tarzda modeller görebilirsiniz. Tasarlanan her model kendine özgü bir özellik taşırken hem şık bir aksesuar olarak hem de her zaman kullanabileceğiniz bir eşya olarak son derece güzel olacaktır.

bebek-orgulerinden

Genelde bebek battaniyesi için tasarlanan renklerde pastel tonlar kullanılır. Hem bebeğin rahat etmesi hem de gözü yormaması adına pastel tonlar daha kullanışlıdır. Ayrıca hediye olarak yapacaksanız pastel renkler kullanmanızda yarar var. Daha şık ve güzel duracaktır. Bebeğin cinsiyetine göre pembe, mavi, sarı ya da mint gibi renkleri kullanabilirsiniz. Bebek örgüleri için kullanabileceğiniz başka alternatifler de bulunuyor. Eğer bebeğinize giydirebileceğiniz kıyafetler hazırlamak isterseniz örgü bunun için en uygun seçenektir. Özellikle yeni başlayanların severek yaptığı düz yelek modelleri hem kullanışlı olacak hem de bebeğin her zaman ihtiyaç duyduğu bir kıyafet olacaktır. Örgü becerisi biraz daha gelişmiş olanlar ise bebek tulumu, patik, bere gibi kıyafetler de tasarlayabiliyor.

bebek-orguleri

Örgü örmek hem keyifli hem de güzel bir uğraştır. Bu nedenle her zaman yapabilirsiniz. Bebek örgüleri de her zaman sevilen ve her zaman kullanılan ürünlerdir. Örgü becerinizi geliştirdikçe bebekler için farklı kıyafet modelleri tasarlayabilirsiniz. Son yıllarda hijyenik oyuncak olarak da amigurumi oyuncaklar tercih ediliyor. Farklı bir örgü tekniği ile yapılan örgü oyuncaklar el ürünü olduğu için bebeğiniz için zararlı hiçbir madde içermiyor. Ayrıca örülen oyuncaklar özellikle yeni doğal ve bir yaş arası çocuklar için geliştirici de olabiliyor. Hem boş zamanlarınızı değerlendirmek hem de örgü becerinizi geliştirmek için siz de amugurumi deneyebilirsiniz.

Bebek Örgüleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık