Bebek Örgüleri

Bebek Örgüleri

 

bebek-orguleri

Örgü öğrenmenin en iyi yollarından bir tanesi de bebek kıyafetleri tasarlamaktır. Bebek kıyafetleri daha kısa sürede bittiği ve farklı modeller oluşturulabildiği için örülmesi en kolay olan modellerdir. Eğer hiç örgü bilginiz yoksa bebek örgüleri ile başlayabilirsiniz. Örneğin bir yelek modeli başlayabileceğiniz en kolay modellerden bir tanesi olacaktır. Bunun için yapmanız gereken yirmi ya da otuz ilmek alarak örgüyü oturtmak. İlk sırada yaptığınız haroşadan sonra düz örgü kullanarak istediğiniz kadar uzun yapabilirsiniz.

bebek-orguleri-erkek-kazak

Örgü kıyafetler tasarlamak hem eğlenceli hem de geliştiricidir. Bu nedenle boş zamalarınızı örgü örerek değerlendirebilirsiniz. Bu anlamda bebek kıyafetleri tasarlayarak stres atmanız da mümkün olacaktır. Bebek örgüleri için kullanabileceğiniz basit modeller düz örgü dahilinde kullanabileceğiniz örgülerdir. Örgü tekniğinde farklı modeller elbette çıkarılabilir. Ancak hem elinizin bu işleme alışabilmesi hem de yaptığınız işe daha ilgi duymanızadına öncelikle kolay örgüden başlamanızda yarar var. Düz örgüleri farklı şekillerde süsleyebilirsiniz. Daha sonrasında daha detaylı modellere geçiş yapabilirsiniz.

bebek-orguleri-kazak

Sadece örgü örmeyi bilmek bir kıyafet tasarlamak için yeterli olmayacaktır. Bu nedenle kol oyuntusu yapmayı, yaka kenarı yapmayı da öğrenmeniz gerekicektir. Sonrasında isterseniz düz model olarak isterseniz de daha detaylı modeller olarak çalışma yapabilirsiniz. Hazırlayabileceğiniz bebek kıyafetlerini hem kendi çocuklarınız için yapabilir hem de kendi el emeğinizle para kazanabilirsiniz. Eğer motif ekleyerek örebileceğiniz modeller arıyorsanız şık tasarımlardan yararlanabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi ve çocuk kıyafetlerine çok yakışan mandalina dilimli örgü modeli bebek örgüleri için de hem kolay hem basit tekniğe sahip modellerden bir tanesidir.

bebek-orguleri-kazak-sapka

Bu tarz modelleri oluştururken sürekli şiş değiştirmek ya da dikiş yapmak zor gelebilir. Bu nedenle bebek kıyafetleri için daha çok misinalı şişleri kullanabilirsiniz. Bu sayede öreceğiniz modeli tek parça olarak çıkarma şansınız olacaktır. Bunun yanı sıra elbette misinalı şişler kullandığınızda modelin oluşumunu görmek daha kolay olacaktır. Kol ve yaka kısımları eklemek istediğinizde hangi bölümden başlamak istediğinizde daha kolay karar verebilirsiniz. Örgü modeller sadece şiş kullanarak değil tığ işi kullanarak da oluşturabileceğiniz modeller içeriyor.

bebek-orguleri-yelek-elbise

Eğer şiş kullanımına eliniz yatkın değilse tığ işi bebek örgüleri deneyebilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz malzemeler de yine kalın tığ ve orlon ipler kullanabilirsiniz. Tığ kullanarak yapabileceğiniz modellerde teknik biraz daha değişiktir. Farklı düğüm ve bağlama teknikleri kullanmanız gerekir. Ancak yapmaya alıştığınız zaman her zaman kolay ve hızlı şekilde de örebilirsiniz.

Bebek Örgüleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık