Bebekler İçin Modern Örgü Yelek Modeli

Bebekler İçin Modern Örgü Yelek Modeli

bebekler-icin-modern-orgu-yelek-modelleri-suslemeli

Hem kız hem de erkek bebekler için modern örgü yelek modeli arayanlar buraya. En sevimli en güzel örgü yelek modellerini yapabilmek için, kız için pembe erkek için mavi diye ayırmanıza gerek yok. Zira bu modeller unisex modeller olup tüm bebeklere rahatlıkla giydirilebilir. Örgü bebek yeleğimiz için gerekli olan malzemeler, keyfinize göre tercih edebileceğiniz renkte bir bebe yünü, 3 numara örgü şişleri, sevimli yelek düğmeleri ve isteğe bağlı olarak tercih edilmiş kurdele çiçek aksesuarları. Yeleği ördükten sonra bebeğinizin cinsine göre süsleme yapabilirsiniz. Yeleğimizi tüm ve dikişsiz olarak öreceğimiz için tercihe göre hortumlu şiş de kullanabilirsiniz. Bebek Yeleği Yapımı Bebek yeleği yapımı için öncelikle 3 numara örgü şişine 120 ilmek atıyoruz. Tercihe göre yeleğe model koyabilirsiniz.

bebekler-icin-modern-orgu-yelek-modelleri-incili

Bebekler İçin Modern Örgü Yelek Modeli,Bizim bayram şekeri diye tabir ettiğimiz ve evdeki artık renkli iplerin de katılarak oluşturulduğu örnek bu elek için harika bir tercih olur. Sadece ara ara farklı renklerdeki ipleri beşer ilmekte bir tek yön işleyeceksiniz. Yeleğin alt ve yan kısımlarında altışar ilmek haroşa örülüyor. Alt kısımdaki haroşa örneği bitirilince dört sıra düz örgü sonra da yıldız örneği koyuluyor. ( yıldız örneği için tek ilmeğin ortasına dört tane ilmek atılıyor. Her biri ayrı ayrı örülerek devam ediliyor. Bu işlem her iki ilmekte bir tekrarlanıyor. ) geri kalan kısımları düz örgü ile devam ettiriliyor. Koltuk altına gelmeden önce 3 sıra daha haroşa örgü yapılıyor. Koltuk Kesimi ve Yeleğin Bitirilişi Yeleğin boyu tamamlandığında artık koltuk kesimi ve yeleğin bitirilişine geçebiliriz.

bebekler-icin-modern-orgu-yelek-modelleri-erkek

Bu durumda yirmi yedi ilmek ayrılarak altı ilmek kesilecek. İlk koltuk tamam. Kırk ilmek daha örüldükten sonra altı ilmek daha kesilecek. Böylece ikinci koltuk da tamamlanmış oldu. 3 parçaya ayrılan yeleğimiz, artık iki ön ve bir arka olarak şekillendi. Bu noktadan sonra her bir parçayı ayrı ayrı tamamlayacağız. Ön kısımları iki parmak kalınlığında ördükten sonra yaka kısımlarını oluşturmak için kenarlardan 8 ilmek daha eksiltiyoruz. Önleri bu şekilde tamamladıktan sonra arka kısmı düz ve kesmeden devam ettiriyoruz. Tüm parçalar eşit bir şekilde örüldükten sonra örmeyi bitiriyoruz. Yeleği sadece omuz kısımlarından dikerek tamamlıyoruz. Bebek Yeleği Süsleme Bebek yeleği süsleme işlemine başlarken konsept ayarlamanız gerekebilir. Örneğin kızınız için değişik kurdele süsler, arma türü kumaş hayvancık resimleri, yaka kısmına dantel gibi ayrıntılar şık ve sevimli durabilir.

bebekler-icin-modern-orgu-yelek-modelleri-beyaz

Bebekler İçin Modern Örgü Yelek Modeli;Erkek çocukları için yapılacak süslemelerde yine arma kullanabilirsiniz. Değişik kedi, köpek, araba, ayı v.b. armalar yeleğin ön cep yerlerine dikilerek harika bir konsept oluşturulabilir. Ayrıca beyaz orlon iplikle kar yağıyormuş gibi bir hava katılarak altına büzüşmüş bir kedi yavrusu iliştirilebilir. Yeleği isterseniz iki renk olarak da yapabilirsiniz. Örneğin haroşa kısımlarını beyaz yapıp geri kalan kısımlarını koyu bir renk ile oluşturarak değişik ve dikkat çekici bir tarz oluşturabilirsiniz. Yeleğin düz olarak örülen kısımlarına nohut örneği ile pıtır pıtır sevimli bir görüntü verebilirsiniz. ( nohut örneği için tek ilmek içinden beş ilmek çıkartıp onu bir sıra düz ördükten sonra diğer sırada beş ilmeği tek seferde yeniden topluyorsunuz).

bebekler-icin-modern-orgu-yelek-modelleri

Bebekler İçin Modern Örgü Yelek Modeli Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık