Çeyizlik Lif Modelleri Nasıl Yapılır

Çeyizlik Lif Modelleri Nasıl Yapılır

 

ceyizlik-lif-modelleri-nasil-yapilir

Genç kızların hayallerini süsleyen çeyizlik eşyalar onlar için manevi bir değer taşımaktadır. Unutulmaz bir anı olan çeyizliklerin yapımı ve ortaya muhteşem sanat eserlerinin çıkmasının tek sebebi el emeği olmasıdır. Genelde el işi olmayan çeyizlik eşyalar, günlük hayatımızda uğraşmadan alabileceğimiz ürünler arasında yer almaktadır. Uğraş gerektiren, emek verilen bir çeyiz ile hazır çeyiz arasında uçurumlar bulunmaktadır. Çeyizlik derken akla ilk gelen yazma oyaları, tığ işi oyalar, havlu kenarları, patik modelleri, masa örtüsü modelleri ve lif modelleri gelmektedir. En çok emek harcanan bu modellerin arasında kolay yapılan lif modellerini ele alacağız.

Çeyizlik lif modellerini yapmak ve kendinizi o ana saklamak oldukça önemlidir. Bu güzel günlere kendinizi önceden hazırlamanız gerekir. Evlilik kutsal bir müessesedir. Bu yüzden her şey yerli yerinde adedine uygun bir nitelikte sağlanmalıdır. Çeyizlik lif modelleri lif iplikler ile şişle ya da tığ yöntemi ile örülen desenlerdir. Eğer örgü örecek kabiliyetiniz var ise her deseni yapabilir çeyizinize değişik lif örerek koyabilirsiniz. Banyolar da kullanacağınız lifler size özel olmalı ve el emeği ile yapılmalıdır. Özellikle hassas tene sahip olanlar liflerini hazır almak yerine kendileri örmeleri gerekir. İsterseniz iki ana renk ile örün isterseniz değişik renkler ile örgü işine başlayın. Bu size kalmış bir tercihtir. İp seçimi kaliteli olmalı ve en güzel görsel sunulmalıdır.

2017 en çok yapılan çeyizlik lif örgü modelleri, balık şeklinde banyo lif modelleri, nazar boncuğu desenli lif modelleri, tek renk sade lif modelleri, iki renk kare lif modelleri, rengârenk fular lif modelleri, tek pirinç örnekli lif modelleri, kahve çekirdeği örnekli lif modelleridir. Daha fazlasına sahip olarak çeyizlik lif örmeye başlayabilirsiniz. Bunun için kendinize desen kitabı alabilir ya da değişik örme modellerini internet aracılığı ile sağlayarak çeyizlik lif yapabilirsiniz.

Çeyizlik Lif Modelleri Nasıl Yapılır Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık