Çim adam nasıl yapılır ? Resimli anlatım

Resimde de gördüğünüz bu günkü konumuz evde çim adam nasıl yapılır? Bu resimdeki çim anne eğer bir kızınız varsa onun için bir çim anne de yapabilirsiniz. Eğer siz de çocuğunuza böyle eğlenceli bir aktivite yaşatmak istiyorsanız bu yazımızı mutlaka okuyun çocuğunuz için hem eğitici hem de eğlenceli bir konu olacak. Öncelikle çim adam yapımına geçmeden önce bilmemiz gereken bir iki nokta var bunları kısaca belirtelim. Eğer çocuğunuzun projesinin güzel, düzgün ve uzun ömürlü olmasını istiyorsanız çim adamlarınızın çimlerini diktikten sonra çimlerin daha uzun ve güzel görünmesi için çim adamı güneşe koymamız gerekiyor evet bu nokta çok önemli eğer güzel bir çim adam istiyorsanız bunu mutlaka yapmalısınız.

Gerekli olan malzemelerimizden bahsedelim çim olmazsa olmazlardan en gerekli olan zaten bu daha sonra bizlere bir tül çorap gerekecek altta resimleri de paylaşacağız daha iyi anlayabilmeniz için tül çorabı da temin ettikten sonra çim adamımızın sağlam durması için talaş gerekli bunun için bir marangoza başvurabilirsiniz ücretsiz olarak vereceklerdir. Eğer süslemek isterseniz birkaç boncuk çiçek veya kurdele ve de iğne iplik gerekiyor.

Evet malzemelerimiz aldıktan sonra geldi yapım aşamasına çorapları 20 cm. olacak şekilde kesiyoruz ancak dikkat edin yırtık ya da delik olmasın açık olan bir tarafına büzerek dikin bu diktiğiniz kısmı içe çevirin ki talaş dökülmesin ve sağlam olsun. İçe çevrilen çorabın içine çimle talaşı karıştırarak döküyoruz çimin eşit dağılmasına dikkat edin. Eğer kulak ya da burun istiyorsanız burun ve kulak olacak bölgeleri çorabı büzerek yapabilirsiniz. Daha sonra sıkıcı bağlayarak tamamlarsınız.

Eğer süslemek istiyorsanız dediğimiz gibi çeşitli boncuk ya da çiçeklerle çocuğunuzun isteğine göre süsleme yapabilirsiniz. Buraya kadar anlattıklarımızı yaptıktan sonra çim adam nasıl sulanır sorusunun cevabına gelelim şimdi günde sabah ve akşam olmak üzere iki kez sulayın çim adam nasıl bakılır sorusunun cevabı ise çimlerinizin fazla uzun olmamasıdır aksi takdirde çimleriniz solar ve ölür yarısını keserek sabahları güneşe koyarak akşamları da eve alarak daha uzun süre yaşamasını sağlayabilirsiniz.

YAPIM AŞAMALARI

cim adam yapilisi 1

cim adam yapilisi 2

cim adam yapilisi 3

cim adam yapilisi 4

cim adam yapilisi 5

cim adam yapilisi

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık