Çocuk Örgüleri

Çocuk Örgüleri

 

 

cocuk-orguleri

Yeni doğan bebek için hazırlanan çocuk örgüleri modelleri arasında en çok sevilen tasarımlardan bir tanesi olan kundak battaniyeler hem şık hem de yapması zevkli ürünlerden bir tanesidir. Kundak battaniye yapımı için kullanacağınız ipin çok ince olmamasına ya da çok kalın yumaklar olmamasına dikkat etmenizde yarar var. Çünkü iki kat olarak hazırlanması gerekeceğinden çok kalın ipler bebeğin içinde sıkışmasına neden olabilir. Kundan battaniye için gerekli malzemeler kundağın uzunluğu kadar yumak ve uygun şişlerdir. Bu kadar az malzeme ile bile birçok farklı model oluşturabilirsiniz. Kundak battaniye çocuk örgüleri için son moda tasarımlardan bir tanesidir. Özellikle hazır ürün kullanmayı sevmeyen anneler için son derece de ideal bir üründür.

cocuk-orguleri-cesit

Kullanabileceğiniz hazır battaniye ya da kundaklar gibi pamuklanma olmayacağı ya da yıpranma süresi daha kısa olmayacağı için güvenle kullanabilirsiniz. Ayrıca kendi hazırladığınız bir ürün son derece doğal ve hijyenik şartlar da içerecektir. Bu nedenle de kullanışlı bir modeldir. Battaniye yapımı için farklı modeller kullanabilirsiniz. Burgu ya da düz olarak kendinize göre örebilirsiniz. Battaniyenin uzunluğu genelde yarım metre uzunluğunda tutulduğu için kullanacağınız yumak sayısını da buna uygun seçebilirsiniz. Her yumak modelinde kullanacağınız uzunluğa göre tercih edeceğiniz sayı da farklı olacaktır.

cocuk-orguleri-cesitler

Bazı modellerde aynı uzunluğu birkaç yumakla çıkarabilirken bazı yumaklarda daha fazla kullanmanız gerekebilir. Bu nedenle seçtiğiniz yumağın kalınlığına da dikkat etmenizde yarar var. Çocuk örgüleri için hazırlanan kundak modelleri için kendi tasarımınızı da yapabilirsiniz. Örgü örmek tamamen hayal gücüne dayanan bir işlemdir. Bu nedenle istediğiniz şekilde dizayn edebilirsiniz. İsterseniz farklı örgü tekniklerini öğrenerek tamamen el örgüsü bir model oluşturabilir isterseniz de düz bir örgü üzerinde farklı süsleme detayları kullanarak kendinize ait bir model tasarlayabilirsiniz. Çocuk örgüleri için kullanabileceğiniz modellerde kundaklar kadar sevilen bir başka model ise elbette battaniyeler olacaktır. Kundakları bebeğinizi dışarı çıkarırken kullanırken battaniyeleri de evinizde ya da bebeğinizin ihtiyaç duyduğu her alanda kullanabilirsiniz.

cocuk-orguleri-hirka

Battaniye modelleri için hazırlanan tasarımlarda son zamanlarda isim yazılı modelleri, nohut battaniye modellerini görüyoruz. Şık bir tasarım olmasının yanı sıra son derece özel bir tasarım olacaktır. Bebeğiniz için seçtiğiniz renklerde hazırlayacağınız battaniye çok büyük olmamalıdır. Genelde yarım metre uzunluğu bebek için yeterlidir. Ancak daha uzun süre kullanılsın isterseniz daha uzun hale de getirebilirsiniz. Battaniye modelleri için genelde kare şekli kullanılır. Kullanacağınız modele birkaç detay eklediğinizde daha ergonomik bir model olacaktır. Örneğin bazı modellerde çıt çıt kullanılarak hem kundak hem de battaniye olarak kullanılabilmektedir.

cocuk-orguleri-yelek

Bunun haricinde kenarlarından fermuar kullanılan modeller aynı zamanda yastık olarak da kullanılabilmektedir. Bunun için bir battaniyeyi daha farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Bu durum tamamen sizin hayal gücünüze kalıyor. İstediğiniz tarz ve renkte bir modelle hem ekonomik hem de kullanışlı bir ürün elde edebilirsiniz. Çocuk örgüleri için hazırlanan modellerden yararlanarak ya da internetteki videolardan yardım alarak şık bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bu sayede hem kendiniz için zevkli bir hobi edinebilir hem de aileniz için kendi el emeğiniz olan ürünler tasarlayabilirsiniz.

Çocuk Örgüleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık