Çocuk Örgüleri

Çocuk Örgüleri

 

cocuk-orguleri

Kendi el emeğinizle hazırlayabileceğiniz kıyafetleri çocuklarınıza severek giydirebilirsiniz. Yaklaşan kış ayları da daha çok insanları örgüye yöneltir. Çocuk örgüleri hem daha zevkli olduğu için hem de binlerce çeşit kıyafet tasarlayabileceğiniz için en sevilen modelleri bulabileceğiniz bir alandır. Bu anlamda hem kolay kullanıma sahip hem de kolay örülebilen modellerden başlayabilirsiniz. Örgü kıyafetler hem dış giyim hem de gündelik giyim modelleri için uygun olduğundan farklı modeller oluşturabilirsiniz.

cocuk-orguleri-elbise

Bu anlamda giy çık kullanılabilen pançolar kız çocuklarının da çok hoşuna giden tasarımlardan bir tanesi. Bu modeli hem kendiniz için hem de kızınız için yapabilir hatta yaptığınız fazla modelleri de satarak kendi el emeğinizle para kazanabilirsiniz. Panço modellerini örmek için yaka kısmından başlayarak örmeniz gerekir. Pançolar tek parça olarak ya da birden fazla parçalı olarak tasarlanabilir. Ancak dikiş yapmamak ve tek bir parça olarak kullanmak daha kolay olacağından yapacağınız örgüyü tek parça olarak yapmanızda yarar var. Pançonun yaka kısmını öreceğiniz kişinin boynuna göre ayarlayabilirsiniz.

cocuk-orguleri-kazak

Genelde çocuk örgüleri çok fazla ilmek gerektirmediği için de kolay örülen modellerdir. Sonrasında örgünüzü aşağı doğru arttırarak istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Pratik şekilde örülebilen bir örgü olduğu için hem sizi sıkmayacak hem de ilk deneyimleriniz için zevkli bir başlangıç olacaktır. Çocuk örgüleri için kullanabileceğiniz bir başka modelse gündelik kıyafetlerdir. En çok tercih edilenler genelde yelek, kazak, tulum gibi modeller olsa da son zamanlarda kız çocukları için tasarlanan etek ve yelek kombinleri de oldukça şık parçalar sunuyor. Bu anlamda pileli ya da düz modeller kullanabilirsiniz.

cocuk-orguleri-panco

Pileli etekler yapmak istediğinizde eteğin bel kısmından başlamanız örgünüzü daha kolay hale getirir. Alt kısımdan başlayarak da yapabilirsiniz. Ancak bel kısmının iki katı ilmek alarak yapmanız gerekir. Eğer elinizdeki şişleri bu şekilde kontrol etmek zor olacaksa bel kısmından başlayarak aşağı doğru arttırma yapabilirsiniz. En sevilen çocuk örgüleri elbette dış giyim için hazırlanan modeller olacaktır. Bu anlamda iç kısmı penye ve polar astar kullanılarak hazırlanan fermuarlı hırkalar oldukça popüler olan modeller arasında yer alıyor.

cocuk-orguleri-yelek

Boyutlarınızı kendiniz ayarlayarak şık bir mont tasarlayabilirsiniz. Mont tasarımlarında dikkat etmeniz gereken en önemli konu yaka ve kol kısımları olacaktır. Giyecek olan kişinin ölçülerine göre kol ve yaka kısımdan keserek oyuntular oluşturmanız gerekir. Sonrasında düz örgü örerek modelinizi tamamlayabilirsiniz. İsterseniz bu modelleri kapişonlu olarak da hazırlayabilirsiniz.

Çocuk Örgüleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık