Çocuklara karton ile oyuncak gitar nasıl yapılır

Eğer gerçek bir gitara verecek kadar bir paranız yok veya bu kadar çok para vermek istemiyorsanız kartondan gitar yapma makalemizi buyurun okuyun. Zor gibi görünse de aslında oldukça basit bir yapımı vardır fotoğraflarla nasıl yapıldığını sizlere anlatmaya çalışacağız gerçekten yapımı oldukça eğlenceli olan bu kolay gitar yapılışı ile çocuğunuzla birlikte hem eğlenebilir hem de öğrenebilir ve öğretebilirsiniz.

Malzemeleri sıralamaya geldi sıra başlığımızdan da anlaşıldığı gibi bizi en lazım olan şey güzel bir karton bakkalınızdan ya da marketinizden temin edebilir ya da evinizde de bulunan kartonlardan yapabilirsiniz. Diğer bir malzememiz ise lastikler aşağıdaki fotoğrafta da gördüğünüz gibi bu özellikteki lastikleri kırtasiyelerden kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Kartondan gitar yapılışı

Kartondan gitar yapılışı

Daha sonra bize bir kurşun kalem gerekiyor kurşun kalemi neye lazım diye soranlar olabilir lazım çünkü gitarımızın tellerini bu kurşun kalemden kestiğimiz bir parçayla gerekli işlemleri yaparak telleri bu kalemden yapılma tahtaya bağlayacağız altta bulunan fotoğrafa bakarak bunu daha iyi anlayabilirsiniz.

evde kartondan gitar yapma

evde kartondan gitar yapma

Kalemin kesim bize lazım olan boyutu yaklaşık olarak 3-4 cm. civarında olmalıdır. Alttaki fotoğrafta da görüldüğü gibi.

kartondan gitar yapmak için kalemler

kartondan gitar yapmak için kalemler

Yapıştırıcı madde olan uhu ve benzeri araçlar diğer bir malzememiz, bir adet ataç birkaç malzeme daha lazım olabilir bunların da hangileri olduğunu fotoğraflarla anlayacaksınız. Öncelikle daha iyi anlamanız için fotoğraflarımıza bakalım.

okul öncesi kartondan gitar

İlk katman kartonumuzun üstüne yapıştırıcı sürüyoruz ve diğer katmanı koyuyoruz altta görüldüğü gibi.

mukavvadan gitar

Daha sonra alttaki fotoğrafta da görüldüğü gibi gitarımızın kalemden kestiğimiz kısmı yerleştireceğimiz kısmı ayarlıyoruz.

proje ödevi kartondan gitar

proje ödevi kartondan gitar

kartondan gitar yapımı

Bir jilet yardımıyla açıyoruz.

evde ödev için gitar

Daha sonra da kalemden aldığımız parçayı bu açtığımız kısma yerleştiriyoruz önceden yerleştireceğimiz kısma biraz yapıştırıcı sürmemiz sağlamlık açısından yararlı olacaktır.

çocuklara oyuncak gitar

Daha sonra fotoğrafta görüldüğü gibi bir matkap yardımıyla delikler açıyoruz matkap yoksa tornavidayla da yapabilirsiniz bu işlemi.

gitar yapımı

Fotoğraftaki gibi dört adet delik açıyoruz.

anlatımlı oyuncak gitar

Daha sonra jiletle kalem parçasının tellerin daha iyi durması için üstünü fotoğraftaki gibi bir jiletle ayarlıyoruz. Daha sonra sırasıyla alttaki işlemleri uyguluyoruz ve evde gitar yapma işimizi böylece tamamlamış oluyoruz.

gitar lastikleri

gitar lastikleri 1

mukkavadan kolay gitar

proje odevi gitar yapma

gitar yapımında kullanılan malzeme

karton yapıştırma

gitar kartonları

kalin karton ile gitar

Ve artık çalmaya hazır.

Ve artık çalmaya hazır.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık