Dantel Örnekleri

Dantel Örnekleri

 

 

dantel-ornekleri-hakkinda

Dantel kullanımı her ne kadar nostalji gibi görünse de her zaman modası geçmeyen alternatif parçalar içerir. Bu nedenle elinizdeki dantel takımları atmadan önce tekrar düşünün. Dantel örnekleri sadece herhangi bir mobilyanın üzerini kapatmak için değil aynı zamanda evinizde şık bir dekor oluşturmak için de en ideal parçalardan bir tanesi olabilir. Hazırladığınız el emeği göz nuru modelleri daha modern çizgilere taşımak sizin elinizde. Bunun için neler yapabileceğiniz bu yazımızda bir araya getirdik. Şık dekorasyon fikirleri, belki sizin belki sevdiğiniz kişilerin el emeği göz nuru ürünleri için yepyeni tasarımlar bulabilirsiniz.

dantel-ornekleri-gorsellerinden

Dantel örnekleri için hazırlanan binlerce farklı model bulabilirsiniz. Elinizdekileri değerlendirmek adına yapabileceklerinizi göz önünde bulundurun. Eğer parçası olmayan ya da tek bir parça dantel modeliniz bulunuyorsa ve artık kullanmak istemiyorsanız bir çerçeve ile şık bir tablo haline getirebilirsiniz. Üzerinde renklendirme yapmak isterseniz sprey boyaları kullanarak da renklendirme yapabilirsiniz. Bu sayede şık bir tablo oluşturabilirsiniz. Aynı şekilde tablonuza ışıklandırma kullanarak bir gece lambası da oluşturabilirsiniz. Kullanabileceğiniz küçük ışık şeritleri ekonomik fiyatlar içerdiği için bütçenizi sarmayacaktır.

dantel-ornekleri-gorselleri

Dantel örnekleri için bir başka model ise dekoratif kase modelleridir. Son zamanlarda en çok yapılan ve bayanların danteli en çok değerlendirdiği alanlardan bir tanesi de kaseler. Bunun için biraz tutkal kullanmanız yeterli olacaktır. Bir parça tutkalı sulandırarak dantelinize tutkalı yedirin. Ardından istediğiniz şekli vererek kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Dantel kullanımı dekoratif olarak hem şık hem de modern bir görüntü verir. Her zaman evinizde istediğiniz, görmeyi beklediğiniz parçaları kendiniz de örerek oluşturabilirsiniz. Birçok bayanın severek yaptığı hobiler arasında yer alan dantel örnekleri hem el becerilerine meraklı insanlar için hem de bu işten para kazanmak isteyen bayanlar için ideal bir hobi olacaktır. Eğer bu konuda el becerileriniz bulunuyorsa siz de özel üretimlere başlayarak kazanç sağlayabilirsiniz.

dantel-ornekleri

Dantel örmek istediğinizde hem yapılışını hem de farklı modelleri interneti kullanarak bulabilirsiniz. Hem yurt içi hem de yurt dışında dantel örnekleri görebileceğiniz ve anlatımlı örgülerin yer aldığı platformlardan destek alabilirsiniz. Eğer daha önceden hiç dantel örneği örmemişseniz daha basit ve anlayabileceğiniz modelleri tercih etmenizde yarar var. Örebileceğiniz birçok farklı model olduğu için en basitinden başlamak elinizin alışmasına da yardımcı olacaktır. Dantel örnekleri için hangi modelleri kullanacağınız tamamen size kalıyor. Mutfak takımlarından salın takımlarına, dekoratif ürünlerden sanat esere şementablolara kadar birçok farklı alanda dantel örebilirsiniz. Hazırlayacağınız takımlarda genel olarak 8 – 10 parça kullanabilirsiniz.

dantel-orneklerinden

Genelde mutfak ve salon takımlarında yer alan örneklerde masa, fiskos, peçeteler, şementablo gibi farklı farklı birçok parça yer alır. Peçetelerin ne kadar olacağı ve modelleri ne boyutta öreceğiniz size bağlı ancak. Eğer çok fazla dantel örmeye alışık değilseniz parça sayısını daha az tutmanızda yarar var. Dantel örnekleri ile birbirinden güzel modeller tasarlayabilirsiniz. İsterseniz kar beyaz iplerle inci gibi bir takım oluşturabilir isterseniz renkli ipliklerle rengarenk bir takım oluşturabilirsiniz. Zevklere göre çok detay içermeyen modellerde de kullanacağınız ip modeli dantelin daha gösterişli durmasını sağlayan etkenlerden bir tanesidir.

Dantel Örnekleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık