Dekorasyon Hobisinde Sehpa Kullanımı

Dekorasyon Hobisinde Sehpa Kullanımı

ev-sehpasi

Zigon Sehpa Modelleri ve Dekorasyonda Kullanımı

Servis sehpası ya da fiskos sehpası da denilen zigon sehpalar, Türk evlerinin karakteristik tamamlayıcı mobilyalarından birisidir adeta. Her evde değişik  türde zigon sehpa mutlaka yer almaktadır. Eskilerden gelen ve modası asla geçmeyen tamamlayıcı mobilyalar arasında zigon sehpa türleri iç içe geçebilme fonksiyonlarına göre çeşitli  isimler almaktadır.

Çanta Zigon Sehpa Modelleri
Çanta zigon sehpalar, ayaklı tepsilere benzemektedir. Özel bir platform içinde kullanılmadığı zamanlar kapalı olarak muhafaza  edilir. Çanta zigon sehpalar, kapalı  formları ile dekoratif değildir ancak kullanıldığı zamanları çok daha hoş hale getirmek için renkli, desenli modellerini seçebilirsiniz.Zigon sehpalar dar oturma odaları için iyi bir alternatiftir, çünkü muhafaza edilirken fazla yer kaplamamaktadırlar.

C Model Zigon Sehpalar
C tipi sehpalar koltuklara geçmeli fonksiyonu ile de bir hayli kullanışlıdır. Rahatlık ve konfor için en çok tercih edilen C tipi zigon sehpalarında salon tipi mobilyaları cam ve metal olarak tercih edilebilir. Oturma odalarında masif ve klasik zigon sehpaların fazla yer kaplamayan zarif modellerine yer verilebilir.

Üst Üste Geçen Zigon Sehpalar
Az yer kaplayan ancak çanta model zigon sehpalara göre daha modern ve dekoratif olan zigon sehpa tasarımlarıdır. Tepsi şeklinde ve havuz eklemeli modelleri de bulunmakla beraber, metal tasarımları çok daha estetiktir. Oturma odalarınıza zarif ve fazla yer kalpamayan  üstten geçmeli zigon sehpalarla şık bir hava katabilirsiniz.

İç içe Geçen Zigon Zehpalar
Klasik modellerdir. Genellikle birbirinden giderek küçülen ebatlara sahip üç ya da dört sehpa iç içe geçmektedir. Eskiden salonların bir  köşesinde özene bezene hazırlanmış fiskoslarla, dantellerde evi görsel açıdan zenginleştiren iç içe zigonlar, hala dekoratif kullanıma sahiptir. Geniş salonlarda oturma gruplarında  iç içe geçmeli modern zigon modeller, oldukça şık durmaktadır.

Dekoratif Zigon Sehpalar
Klasik, ahşap ve iç içe geçmeli, işlemeli zigon sehpa modelleri; günümüzde yerini çok  çeşitli formlara, desenlere, renklere bıraktı. Paslanmaz krom ve metal strüktüre sahip zigon sehpalar, çok şık modellere sahip.

Eğer evinizde değişiklik yapmayı düşünüyor ancak baştan aşağı yenilemeye de yanaşmıyorsanız; birbirinden modern zigon sehpalar, evinizin havasını tamamen değiştirebilir. Dekoratif zigon sehpaların aynı  zamanda puf olarak da kullanılan çok fonksiyonlu modellerini, çalışma ya da okuma köşesinde düşünebilirsiniz.

dekorasyon-hobisi

Ev dekorasyon planı yapan iç mimar örneği

Dekorasyon Hobisinde Sehpa Kullanımı Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık