Desenli Havlu Kenarı Oyası Nasıl Yapılır

Desenli Havlu Kenarı Oyası Nasıl Yapılır

 

desenli-havlu-kenari-oyasi-nasil-yapilir

Çeyizlik havlu modellerinde en çok işlenmiş oyalar ilgimizi çeker. Bu nedenle alacağımız havlularda hazır işleme kenar havluyu istemez el emeği göz nuru desenlere bakarız. El emeği desenlerde harcanan zaman değerlidir. Bu yüzden havlu kenarına başlamadan önce ip seçimine dikkat etmeli ve kaliteli bir tığ ile örme işlemine başlamalıyız. Hobinizi geliştirmek, yeteneklerinizi konuşturmak sizin elinizdedir. Bunun için harcayacağınız zaman için vereceğiniz emeği iyi hesaplamalı buna değecek bir güzellik ortaya çıkartmayı bilmeniz gerekir.

Özellikle desenli havlu kenarı modellerinde oya nasıl yapılır bunu sizler ile paylaşacağız. Havlu kenarı işlemesine başlamadan önce, önce ana zeminini hazırlamanız gerekir. Düz ile örülen yedi ve sekiz sıra kadar modele geçilmemelidir. Çünkü orası havlunun kenarını dikeceğiniz paydır. Havlu kenarının düz kısmını hangi renk yaparsanız yapın sade bir renk seçmek zorundasınız. Örneğin beyaz bir havluya seçeceğiniz renk pembe, lila, mor, kırmızı kısacası canlı ve tatlı ana renkler olmalıdır. Daha sonra aklınızda çizdiğiniz deseni sık iğne modeli ile şekillendirebilir en son kenar altlarına ise püskü detaylı süslemeler yapabilirsiniz. Özellikle en çok yapılan havlu kenarı desenlerinden ve modellerinden bahsetmek gerekirse, halka model, püskül model, üzüm modeli çilek model, meyve modelleri olabilir.

Havlu kenarlarına yapacağınız her işlemede bir anlam olmalı ve o desenin güzelliğini ön plana çıkartmalıdır. Havlu kenarlarına başlamadan önce havlunun kumaş dokuması en kalitelisinden olmalıdır. Desenli modelleri ise desen kitaplarından ya da internetten bakarak öğrenebilir, bu modelleri havlunuzun kenarına işleyebilirsiniz. Desenli havlu kenarını hobi olarak yapabilir, çocuklarınızın ya da kendinizin çeyiz sandığına koyarak muhafaza edebilirsiniz. Kendinizi küçük şeylerle mutlu edebilir, yeni fikirleriniz ile fark yaratabilirsiniz.

Desenli Havlu Kenarı Oyası Nasıl Yapılır Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık