Duvar Temizliği Nasıl Yapılır

Duvar Temizliği Nasıl Yapılır

 

Duvar-Temizliği-Nasıl-Yapılır

~~Genellikle kış mevsiminin ardından gireceğimiz ilkbahar mevsiminde ve kış mevsimine gireceğimiz son bahar mevsimlerinde yaptığımız temizliklerden biri de duvar temizliği. Özellikle de kaloriferlerin yanmasından dolayı kirlenen duvarları temizlemekse, yapılması gereken oldukça zor temizlik çeşitlerinden biri olarak biliniyor. Ancak her türlü zorlu temizlik gibi duvar temizleme işlemini kolaylaştıracak püf noktalar da var tabii ki.Bu püf noktalardan ilki ise, duvarlarını silmek istediğimiz odanın kapı ve pencerelerini kapattıktan sonra, bir kova ya da leğen içerisine koyduğumuz kaynar suyu odanın ortasına bırakmak ve bu işlemi en az 3 defa yapmak.

Bu sayede duvarların üzerindeki kirlerin nemlenmesini ve üzerinde bulunan kirlerin daha kolay çıkmasını sağlayabileceğiz.Duvar temizliği için uygulayabileceğimiz

2. pratik yöntem ise, çamaşır suyu içerisine fırçamızı batırıp duvarlarımızı silmek. Üstelik bu yöntemde duvarlarımızı kurulamamıza gerek bile olmadan tertemiz olduğunu görebiliriz.Evin en zor temizlenen duvarları ise elbette ki mutfak duvarları. Yağlı yemekler ve pişen yemeklerin buharı yüzünden zor temizlenen mutfak duvarlarını pratik bir şekilde temizleyebilmek içinse, bir kovanın içerisine deterjanı ekledikten sonra, bir miktar da tuz ilave etmek. Bu sayede yağ lekelerinden daha kolay bir şekilde kurtulabileceksiniz.Duvar lekeleri denilince akla gelen en önemli leke türlerinden biri olan parmak izi lekelerine karşı ise öncelikle bu izleri patates ile ovalayıp daha sonra da parafin sürdüğünüz bezle silmeniz durumunda istediğiniz sonucu alabilmeniz mümkün.

Duvar Temizliği Nasıl Yapılır Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık