Elektronik Spor Hobisi

Elektronik Spor Hobisi

Asya ve Avrupa’da gelişimini neredeyse tamamlamış ve bugün ki imkanlarla gelebileceği en üst düzeye erişmiş olan elektronik spor  ülkemizde de hızla gelişmeye ve yayılmaya devam ediyor.

Türkiye’de Elektronik Spor

Geçtiğimiz üç ile dört sene içerisinde Riot Games Türkiye Ekibi 2014 finallerini 50.000 kişilik Ülker Arena stadyumunu doldurmuştu. Türkiye’de ki izleyici artışı ile doğru orantıda profesyonel takım ve oyuncu sayasıda artmakta. Birkaç başlık altında konumuza başlayalım.

Elektronik Spor Nedir ?

Farklı konumlardan; farklı sokaklar, farklı şehirler hatta farklı ülkelerden yani dünyanın dört bir yanından kullandıkları internet aracılığı ile sanal bir platformda birleşip birbirleriyle mücalede etmesidir. Sanal platform dediğimize bakmayın oyuncular sadece zihinsel düşünerek değil reflekslerini ve fiziksel hareketlerini kullanarak bu arenalarda birbirleri ile mücadele ediyorlar. Kimi zaman bir halterci kadar ter döktüklerini görebilirsiniz.

elektronik-spor-hobisi

Elektronik Sporcular.

Bu başlıkta dikkatinizi bu dalda uğraşan oyunculara çekmek istiyorum. Bu oyuncuların çoğu zamanında oyun oynadığı için veya oynamak için okullarını aksatmış insanlardır. Onlar bunu meslek olarak görüyor ve zirvede oynamaya başladıkları zaman ciddi paralar kazanabiliyorlar ve oldukça memnun görünüyorlar. Hazır oyunun içerisinde dönen paradan konu açılmışken, ciddi miktarda paralar ödül olarak dağıtılıyor. Büyük şirketler hem oyun şirketlerine hem de takımlara ve kişisel oyunculara sponsor olmaktan çekinmiyorlar. Şuan Riot Games adına spor bakanlığından lisans sahibi olup lisanslı bir elektronik sporcu olabiliyorsunuz.

Kısacası günümüzde elektronik spor hem kazanmanızı hem eğlenmenizi sağlamakta. 2013 sezonunun son turnuvası D-Smart’ın spor kanalında yayınlandı ve gazetelere manşet oldu. Dünya çapında kitlesi milyonları aşan bu spor dalı önümüzdeki günlerde çok başka yerlerde olacak gibi görünüyor. Bizde umuyoruz ki bu kadar emeğe karşılık, bu hızla gelişir ve sonuna kadar devam eder.

online-spor

Elektronik sporda henüz böyle seyirciler yok ama bu alanda gittikçe gelişiyor.

 

Elektronik Spor Hobisi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık