Etamin Kasnak İşleri

Etamin Kasnak İşleri

 

etamin-kasnak-islerinden

Nostaljik bir yanının olmasının dışında hem şık bir dekor sunan hem de el emeği ürünleri çok güzel duran etamin işleri yeniden gün yüzüne çıkıyor. Yapımı son derece kolay olan bu uygulamada kullanabileceğiniz birkaç teknik sayesinde hem kendiniz için yeni tasarımlar yapabilir hem de kendiniz için bir gelir kaynağı oluşturabilirsiniz. Son zamanlarda sevilen ve beğenilen el işleri arasında yer alan etamin kasnak işleri aynı zamanda el becerilerini geliştirmek isteyenler için de ideal yollardan bir tanesidir. Kolay yapıma sahip olan bu alan aynı zamanda malzemeler konusunda da ekonomik seçim yapabileceğiniz bir alandır.

etamin-kasnak-isleri

Etamin kasnak işleri ile yapılan birçok farklı ürün aslında sizin sevdiğiniz tasarımlara bağlı. Son zamanlarda özellikle takı ve dekorasyon alanında yapılan çalışmalarda hem nostaljik hem de modern çizgiyi bir arada taşıyan etamin modelleri çok seviliyor. Etamin işlemi aslında tamamen çarpı tekniğine dayanan bir sistemdir. Yapmak istediğiniz motife göre çarpıların yönünü belirleyerek istediğiniz kadar model üretebilirsiniz. Son derec basit olan bir teknikle isterseniz yazılar yazabilir isterseniz de motifler oluşturabilirsiniz.

etamin-kasnak-isleri-yapilisi

Kullanım alanı çok geniş olduğu için tablo, çerçeve, pano gibi çalışmalar yapabilir ya da yüzük, kolye gibi takılar tasarlayabilirsiniz. Yapımı için kullanacağınız malzemeler de yapacağınız objeye göre büyük ya da küçük ebatlar içerebilir. Bu nedenle de son derece ekonomik ölçülerde olduğunu söylemek doğru olacaktır. Kasnak işleri hem güzel bir hobi edinmek hem de sakinlik kazanmak için en etkili yollardan bir tanesidir. Kullandığınız kasnak modeli yapacağınız işleme ve modele göre farklı boyutlar içermelidir.

etamin-kasnak-isleri-yapmak

Bu sayede hem tutuşunuz daha iyi olacak hem de modeli etamin üzerine oturtmak daha pratik olacaktır. Aynı zamanda kasnağı birden fazla kullanabileceğiniz için sizin için maliyeti de düşük olacaktır. Etamin kasnak işleri kullanarak birçok farklı model tasarlayabilir hatta kendiniz için ek gelir oluşturabilirsiniz. Günümüzde el emeğine artan yoğun ilgi bu alanda da kendiniz gösteriyor. Bebek doğumları, mevlütler, kına süslemeleri gibi özel zamanlar için de tercih edilen bir yoldur. Aynı zamanda ev hediyesi olarak da son derece uygun olan ürünlerden bir tanesidir.

etamin-kasnak-isleri-yapimi

Bu alanda tasarım yapmak tamamen size kalıyor. İstediğiniz modeli daha kolay işleyebilmek adına etamin üzerine hafif çizgilerle modeli çizebilirsiniz. Özellikle ilk başlarda modeli yanlış yapmamak adına çizerek belirtmek çok işinize yarayacaktır. Aynı şekilde çarpıları sayma tekniği kullanarak da nerede modeli nasıl oturmanız gerektiğini görebilirsiniz.

Etamin Kasnak İşleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık