Evde Balık ve Akvaryum Bakımı Nasıl Olmalı?

Evde Balık ve Akvaryum Bakımı Nasıl Olmalı

Süs balıkların ölümleri daha çok bakımsız akvaryumlar nedeniyle olmaktadır. Süs balıklarının yaşadıkları alanlar ne kadar temiz ise ömürleri de o kadar uzayacaktır. Elbette ki ölmelerinde ki tek sebepde sadece bakımsız akvaryumlar da olmamaktadır.Motor sistemi içinde akvaryuma makul özelliklerde olmalı, ısısı herzaman aynı düzeyde tutulmalıdır.Büyük akvaryumlar da özellikle daha düzenli olup bakımı yapılan balıkların su değişimleri ayda bir kez de olsa  yapılabilir.

resif-akvaryumu

Akvaryum Temizliği

Balıklarda bakteri oluşumunu önlemek için düzenli bir şekilde akvaryum içi ilaçlama yapılmalıdır. Hastalıklardan korunma amacıyla bilmediğiniz bir yerden balık satın almamaya ve burdan aldığınız balıkları beslememeye özen gösterilmelidir. Mümkünse tüm balıklar bilinen ve güvenilen bir yerden alınmalıdır.Burada dikkat edilmesi gereken olan akvaryum temiliğinin düzenli bir şekilde yapılmasıdır. Siz de evde hayvan beslemek istiyorsanız en sessiz ve temiz olan balıkları tercih edebilirsiniz.


Bayan Resif Akvaryum Balıkları SeçiyorSüs Balığı Bakımı

Akvaryumun boyutlarına göre tercih edeceğiniz iyi bir filtre takılması ile suyun tamamını değiştirmek için bir süre gerek duymazsınız. Su sıcaklığını arada sırada kontrol edin ve akvaryum içinde yer alan termometreden sıcaklık denetimiyapın. Kaliteli bir termostat ile akvaryum sıcaklığını ayarlayın ve ısınınuzun süre sabit kalabilmesini sağlayın. Gereğinden fazla yem vermek onları zehirler ve ölmelerine sebep olur. Bu nedenle balıklarınızı fazla doyuracağım diye bilmeden ve istemeden onların ölümüne neden olabilirsiniz.

Evde Balık ve Akvaryum Bakımı Nasıl Olmalı? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık