Evde Hamster Beslemek

Evde Hamster Beslemek

 

Birçok değişik çeşidi ve rengi bulunan hamsterler çocukların severek baktığı hayvan türlerindendir. Boyutu oldukça küçük olan bu hayvanların, evde yer kaplama derdi bulunmaz. Hamster beslemek için özel kafesler vardır. Bu kafeslerin içine bir miktar talaş doldurarak hamsteri içine bırakmanız yeterli olacaktır. Oldukça hareketli olan bu canlıların, eve gelen misafirlerde tedirginlik yaratma ihtimali oldukça yüksektir. Normal fare ile karıştırılan bu canlıların, insana alışma özelliği bulunur.

 

Evde-Hamster-Beslemek

Hamster Türleri

Syrian hamsteri, Robovski hamsteri, Gonzales hamsteri gibi değişik türleri ve renkleri vardır. Bazı türlerin tüyleri uzundur ve oldukça sevimli canlılardır. Ortalama ömürleri 2 ile 5 sene arasında değişir. Bazı hamster türleri bol yavru dünyaya getirir.

Hamster Ne İle Beslenir?

Hamsterlerin, kendi özel besinleri vardır. Bunun dışında evde bulunan birçok besini de severek yer. Özellikle peynir, makarna, pirinç, mercimek, fındık, fıstık, ceviz, ıspanak, havuç çilek gibi daha birçok meyve ve sebzeyi tüketirler. Hamsterlerin en çok sevdiği çekirdek türleri ise kabuğu soyulmadan verilmelidir. Onlar büyük bir zevkle kabuğunu çıkartarak çekirdek yiyecektir. Hamsterler, kafesin bir köşesine talaşları eşerek kiler yapan ve fazla gelen yiyecekleri kesesi ile oraya taşıyan, ilginç canlılardır. Çabuk koku yapan besinleri fazla vermek, kilerde bozulmasına ve koku oluşturmasına sebep olacaktır. Kafese yerleştirilen suyun her gün değiştirilmesi ve aşırı tuzlu yiyeceklerin hamstere asla verilmemesi gerekir.

Evde Hamster Beslemek Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık