Evde Mum Yapımı

Evde Mum Yapımı

evde-mum-yapımı

Evde Renkli Mum Yapımı

Evde mum yapımı teknikleri şimdi özel püf noktaları ile sizlerle. Pratik ve birbirinden kolay yöntemler aracılığı ile sizler de evde mum yapabilirsiniz.

Evde Mum Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

  • Parafin
  • Çiçek esansı
  • Özel renklendiriciler
  • Stearin
  • Mum fitili

Evde mum yapımı için ilk adımda parafini benmari usulü aracılığı ile eritelim. Bu uygulama sırasında kabın ısınmamış olmasına dikkat etmelisiniz. Elde ettiğiniz erimiş parafinin içerisine stearin ilave ederek harmanlayalım. Karışım akışkan kıvama gelene dek karıştırma işlemine devam edelim. Eğer mumlarınızın renkli olmasını isteyenlerdenseniz karışımın içerisine mum boyası ilave edebilirsiniz. Bununla birlikte mumlarınızın içerisine koku esansı ekleyebilirsiniz. Sıvı akışkan halde hazırladığınız karışımı cam şişelere dökebilirsiniz. Eğer farklı bir görünüm elde etmek isteyenlerdenseniz mum karışımını ceviz içine ya da limon kabuğuna dökebilirsiniz. Hazırladığınız karışımı kaba dökmeden önce mum fitilini en doğru şekilde yerleştirmelisiniz. Mum karışımını oda sıcaklığında bekletmelisiniz. BU işlem sonrasında hazırladığınız mumları buzdolabına alabilirsiniz.

Mum Yapımı Sırasında Nelere Dikkat Edilmeli

Eritme işlemi sırasında benmari usulünü kullanmalısınız. Benmari usulü mum eritme tekniği adına oldukça idealdir. Eğer mumlarınızın güzel kokmasını isteyenlerdenseniz çiçek esansı ya da meyve esansı kokularını tercih edebilirsiniz. Mum yapımı sırasında farklı şekiller elde etmek istiyorsanız meyve kabuklarından yararlanabilirsiniz. Son adımda ise mumlarınızı özel süslemeler aracılığı ile destekleyerek estetik görünümün elde edilmesine olanak tanıyabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık