Evde Sebze Yetiştirmek

Evde Sebze Yetiştirmek

Bahçeli bir evde oturmuyorsanız ve sebze, meyve yetiştirmeye ilginiz varsa evinizde sebzeler yetiştirebilirsiniz. Bahçe işlerine ilgisi olan pek çok insan, apartmanlarda yaşadığı için evlerinde nasıl sebzeler yetiştireceğini bilmiyor. Bu sebepten dolayı ilgi duydukları hobileri sadece hayal olarak kalıyor. Balkonlarında, evlerinde sebze yetiştirmek isteyenler ama nasıl yapacaklarını bilmeyenler için başlangıç tavsiyelerimiz var. Bu sayede sebze yetiştirmenin püf noktalarını öğrenecek evinizde doğal sebzeler yetiştirebileceksiniz.

Başlangıç İçin Ot Yetiştirin;

Hepinizin aklında evinde salkım salkım domatesler, parlak salatalıklar vardır; ancak işi temelden öğrenmeden bunları yetiştirip bakmanızda pek kolay olmayacaktır. Otları küçümsememenizde fayda var hem sizi geliştirecek hem de sofralarınızda doğal besinler olarak yerini alacak.

Öğrendikçe Yeşilliklere Geçin;

Yetiştirmeye başladığınız otlar yavaş yavaş büyümeye başlayıp tüketmeye başladığınız zaman işleri biraz daha büyütmenizin zaman gelmiştir. Kıvırcık, marul gibi yeşillikler ekerek sofralarınıza birkaç doğal besin daha ekleyebilirsiniz. Otlarınızla yemeklerinize lezzet kattınız, yeşillikler ile ise; salatalarınıza. Bu lezzeti artık yemeklerle de süslendirmek lazım.

Kullandığınız Saksıları Büyütün;

Küçük saksılarda satılan bitkilerden aldıysanız, onları hemen büyük saksıya aktarın. Bu bütün bitki ve sebzeleriniz için de geçerlidir. Daha fazla ve sağlıklı sebzeler, bitkiler yetiştirmek istiyorsanız onlara genişlemesi ve büyümesi için büyük alanlar sağlamalısınız.

Gün Işığı Çok Önemli

Balkonunuzun güneş alıp almaması çok önemlidir. Balkonunuzun güneş aldığı zamanları not almalısınız. Ekeceğiniz sebzeleri de gün ışığına göre seçin ki sonucunda hayal kırıklığına uğramayın. Bazı sebzeler güneşi çok seveceği gibi bazı sebzelerde gölge de kalmayı tercih edecektir.

Daha Geniş Bilgiler İçin Kitap;

Evinizde bahçe yaratma konusunda daha geniş bilgiler edinmek istiyorsanız bir kitap edinmelisiniz. Bir kitap marketinden alabileceğiniz bir sebze yetiştirme kitabı ile evinizde harikalar yaratabilirsiniz. Yetiştirmiş olacağınız organik sebzeler sayesinde evinizde daha sağlıklı besleneceksiniz.

evde-sebze-yetistirmek

Evde Sebze Yetiştirmek Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık