Fotoğrafçılık Hobisi

Fotoğrafçılık Hobisi

Fotoğraf Makinesi

Fotoğraf, eski yunan dilinde ışık, aydınlık, çizmek, yazmak kelimelerinin bir araya getirilmesi ile oluşturulmuş bir kelimedir.  Fotoğrafı gözle görülür somut bir hale getirmek belgelemek için fotoğraf makinelerine ihtiyaç duymaktayız.

1725 yılında üzerine gümüş nitrat ve kireç sürülmüş bir kağıdın üzerine çeşitli semboller bırakılarak güneşin karşısında uzun süre tutulması sonucunda kağıdın üzerinde aynı sembollerin gözükmeye başladığı keşfedilmiştir. Fotoğraf tarihinde ilk ve önemli gelişmelerden biri olarak sayılan bu olay gibi çeşitli olayların keşfedilmesinden sonra günümüze gelmiş hali fotoğraf makineleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çalışma mekanikleri olarak belge haline getirmek istediğiniz cisime doğru tuttuğunuz zaman objektife ulaştırdığı daha sonra içindeki diyafram mekanizmasına ilettiği bir sisteme sahiptir. Projeksiyon aletleri ile aynı çalışma prensibini benimserler. Görüntüden uzaklaştırdığınız zaman görüntünün daha büyük halini görmeye başlarız.

Mercek ile cisim arasındaki uzaklık mesafesini arttırmak size fotoğraf haline getirmek istediğiniz görüntü boyutunu arttırmanıza yarayacaktır.  Odak mesafesi konusunda profesyonel fotoğraf makineleri resimlerin en geniş hallerini görmenizi sağlayacak daha farklı lensler takabilmenize olanak sağlayabilmektedir. Örnek olarak yakınınızda duran bir kediyi uygun lens ve mercek vasıtasıyla tamamını sığdıracak en geniş şekilde çekebilirsiniz.

Fotoğrafçılık Hobisi Örnek Fotoğrafları

fotografcilik-hobisi

fotografcilik

Fotoğrafçılık Hobisi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık