Gösterişli Masa örtüsü Nasıl Yapılır

Gösterişli Masa örtüsü Nasıl Yapılır

 

gosterisli-masa-ortusu-nasil-yapilir

Yemek odalarımızda kullandığımız masalarda örtü bizim için çok anlam taşır. Bir kere evin görselliğini ele alır. Evin şık görünmesi ve değişik model masa örtüleri ile dekore edilmesi kişinin hobiye verdiği önemi yansıtır. Bu da onun hayatında birçok el işi sanatında ne kadar zevkli ve usta olduğunu gösterir. Çoğu hazır masa örtüsü modellerin dayanıklılığı çok az olduğundan sürekli bunu yenilemek zorunda kalırız. Ya kumaş dokumasından ya da yapay örmesinden dolayı bozulmaların hızlıca meydana geldiğine şahit oluruz.

Bütün bunları engellemenin tek yolu kendi emeğimiz ile bir örgü model yapmayı seçmemiz ve yemek odası takımızda bunu kullanmasını bilememizdir. Gösterişli masa örtüsü nasıl yapılır? Size hobi dünyanız da yeni kapılar açacak birkaç modelden bahsedeceğiz. El işi dünyasında suni ve yapay yollar ile yapılan her el işi el işi olarak kabul edilmemektedir. Bunun doğal olması uğraş gerektiren kısmıdır. Elinizle öreceğiniz emeğin hakkı ödenemez. Örneğin dantel detay masa örtülerinde parçaları birleştirerek büyütülen bir örtü göz kamaştırır. Çünkü o arada verilen emek bir başkadır. Oval bir masa örtüsü yapmak istiyorsanız yapacağınız dantel model parçaları çiçek model olarak uygulayın. Yaptığınız her çiçeği yavaşça kenarlarına dikin. Bunun oval olması masa örtüsü büyüdükçe ortaya çıkacaktır.

Eğer tığ ile örülen bir modeli parçalara ayırmadan sabit bir şekilde büyümesini istiyorsanız aynı şekilde yuvarlak bir çiçek halkası ile bu modelleri döne döne devam ettirin böylece çiçekler otomatik oluşacak ve masa örtünüz büyüyecek, kullanılabilir hale gelecektir. İsterseniz hazır kumaşın sadece kenarlarına çiçekler örebilir değişik bir sunum yapabilirsiniz. Kısacası masa örtülerinde el emeği var ise o muhtemelen dikkatleri üzerine çekecek ilgi çekecek hale gelecektir. El işlerinde masa örtüsü örgüleri en zahmet isteyen işler arasındadır.

Gösterişli Masa örtüsü Nasıl Yapılır Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık