Hobi Bahçesi Kurarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Hobi Bahçesi Kurarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

hobi-bahçesiHobi Bahçesini Kurarken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Hobi Bahçesinde Suyun Önemi

Su hayattır. Suyun fazlalığı ve kalitesi çok önemlidir. Çünkü bitkiler tuzdan hoşlanmaz, tuzlu suyla sulanan bitkiler zarar görür ve susuzluk çeker. Zamanla biriken tuz ağaçların ve çiçeklerin yapraklarının kurumasına yol açar.

Eğer hobi bahçeniz 300 metre kareden küçükse şehir şebeke suyuyla sulayabilirsiniz. Fakat hobi bahçeniz 300 metre kareden büyükse yer altı su kaynağını tercih edebilirsiniz. Bunun için tarım il müdürlüklerinden yardım alabilirsiniz.

Hobi Bahçesinde Toprak Önemi

Çiçeklerimiz için toprak ev anlamına gelir. Toprak ne kadar iyiyse çiçekler ve bitkiler daha verimli olur. Bitkiler genelde organik maddelerce zengin humuslu toprakları severler. Yüksek PH ve düşük PH lar da bitkiler yaşayamaz. Bu konuda da yine tarım il müdürlüklerini ziyaret ederek toprak durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz. Toprak analizi yaptırmak en iyi çözümdür.

Hobi Bahçesinde Mevkii Seçimi

Hobi bahçenizin ulaşım açısından şehre yakın olması sık sık gelip gidebilmenizi kolaylaştıracaktır. Uzak mesafeler başta cazip gelse de zamanla yolculuğu yorucu kılacaktır. Ulaşımın kolay olabilmesi için hobi bahçenizin yolu ulaşıma açık olmalıdır.

Her şeyden önce hobi bahçenizin yatırım yönünün olduğunu unutmayın.

Not: Kurulu bir hobi bahçesi alarak bu yazılanları kısa yoldan çözümleyip hobi bahçenizin keyfini sürmeye başlayabilirsiniz. Artık şehirlerin çevrelerinde bu tarz hobi bahçesi olan merkezler kurulmaya başlandı.

 

 

Hobi Bahçesi Kurarken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık