Hobi Edinmenin Gerekliliği

Hobi Edinmenin Gerekliliği 

Günlük Hayatın Cilası

fotograf-cekme-hobisiKişinin özel yetenekleri ve zevkleri doğrultusunda ortaya çıkan aktiviteler bütünüdür. Tabiri caizse günlük hayatın cilası gibidir. Hobi kişiye her ne kadar zevk veren bir aktivite olsa da iş profesyonelliğe düştüğü vakit hobiden elde edilen kişisel haz psikolojik olarak olması gerekenin altına düşebilir. Çünkü farkına varılmasa da işin içine zorunluluk girmiştir bir kere. Ancak bu hobi her zamanki çalışmaların haricinde bir dinlendirici olarak yer ederse psikolojik olarak istenilen haz gerçekleşecek ve her zaman sevilen uğraşlar arasında yerini alacaktır.

Hobilerin Maddi Güce Dayanması

İçeriği ne olursa olsun tüm hobilere bir sanat gözüyle bakılabilir. Yüzmeden tutun fotoğraf çekmeye kadar, golf de deseniz ata binmek de deseniz hepsine birer sanat dalı, hobi çeşitleridiyebiliriz. Ancak işin kötü yanı gün geçtikçe hobileri yapmanın maddi manada pahalılaştığı görülmektedir. Örneğin fotoğraf çekmek diyorsun; makinenin kendisi, lensi, tripodu, hafıza kartı vs. balıkçılık diyorsun kamış, olta, yem abartırsan teknesi sonar cihazı vs. Hadi uçurtma diyelim bin bir çeşit markası. Yürüyüş yapayım dersen ayakkabısı bile 200 tl den başlıyor, çadırı, gsp cihazı vs. Tüm bunlar bir hobi malzemesidir. Velhasıl keyif yapmak için kendine hobi ediniyorsun ancak bunları gerçekleştirmek için artı bir maddi kaynağa ihtiyaç vardır.

Hobi Edinmenin Gerekliliği

Özetle yine de her bütçeye uygun bir hobi mutlaka vardır diyip kendinize ait zamanlarda kendi zevkiniz ve mutluluğunuz için hobilerinizi icra edip kendinizi iyi hissetmeniz sizin en doğal hakkınızdır.

Hobi Edinmenin Gerekliliği Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık