Hobi Keşif Turu

Hobi Keşif Turu

hobi-kesif-turu-bahce-isleri

Hayatınıza renk katmak, yeni uğraşlar edinmek istiyorsanız, artık ev işleri ile sabahtan akşama kadar uğraşıp kendinize vakit ayıramıyorsanız, bir yandan da günün stresini nasıl atarım diye düşünüyorsanız gelin birlikte birbirinden güzel hobileri sizlerle birlikte inceleyelim. Hobi keşif turumuzda hem masrafsız hem de dinlendirici hobiler edinerek zamanınızı daha kaliteli kullanmayı öğrenecek hem de kendinizi daha verimli ve üretken hissedeceksiniz. Bu sayede belki ürettiğiniz işleri satma fırsatı bularak güzel paralar kazanabileceksiniz. Öyle ise şimdi hangi hobiler daha iyi para kazandırır hangileri size kendinizi daha iyi hissettirir şöyle bir göz atalım. Sizin İçin Hobi Nedir? Ne İçin Yapılmalıdır? Benim için hobi üretebildiğim, ürettiklerimi nakde çevirebildiğim sürece gerçek bir üretme sebebidir.

hobi-kesif-turu-dagcilik

Hobi Keşif Turu ;Sizin için hobi nedir? Ne için yapılmalıdır? Birçok insan hobiyi sadece kaliteli vakit geçirmek adına öğrenir ve yapar. Örneğin bir ahşap boyama kursu, iğne oyası kursu bunun için vardır. Fakat farklı ve gerçek birer sermayeye dönüşen hobiler de yok değil. Örneğin bu gün en popüler hobiler içinde kokulu taş, takı tasarımı, kokulu mum, sabun yapımı gibi hobiler ön planda. Özellikle stresli bir döneme geçtiğimiz bu haftalarda Fençhui felsefesine göre en çok koku duyularımızı harekete geçirmemiz gerekiyor. Zaten bunu psikologlar da onaylıyor. Bu bakımdan en çok tavsiye edebileceğimiz hobi örnekleri koku duyularınızı hareket geçirirken bedenen rahatlamanızı sağlayacak kokulu mum ve sabun yapımıdır. Buna kokulu taş yapımını da ekleyebilirsiniz.

hobi-kesif-turu-hayvancilik

Hobi Keşif Turu ;Değişik ve İlgi Çekici Hobi Örnekleri Diğerlerinden farklı, değişik ve ilgi çekici hobiler ile uğraşmak, size özel bir hobi tarzı ortaya koymak istiyorsanız yüzyıllardır süre gelen bir hobi olan ahşap oymayı tercih edebilirsiniz. Ahşap oymacılığı en güzel zanaatlardan birisi olup masa, tepsi ve hatta portre olarak tasarlanabilir. Hatta bazı dizilerde konu olduğunu bile görmüşsünüzdür. Ayrıca satışını gerçekleştirmek isterseniz diğerlerine oranla daha zor yapım aşamalarına sahip olduğundan fiyat olarak da daha farklı olacaktır. Hatta kendi ürünlerinizden oluşan bir sosyal medya gurubunda onların satışını çok daha rahat gerçekleştirebilirsiniz. Ahşap oyma teknikleri ile alakalı çıraklık eğitim merkezlerinde kurslar veriliyor.

hobi-kesif-turu-fotografcilik

Hobi Keşif Turu ;En Güzel Hobi Bitki Yetiştiriciliği Bu gün Fransa, Almanya ve özellikle İtalya bu konuda kendi çok geliştirmiş bulunuyor. O kadar betonarmenin içinde bunu nasıl beceriyorlar dersiniz? Bunun için küçük bir çıkmaz sokak ayrılıyor. Daha sonra insanlar evlerindeki hurda klozetleri bile getiriyorlar. Onların dahi içine bitki ekiliyor. Evet inanması çok zor ama ekolojik dengeyi ayakta tutmaya çalışan insanoğlu böyle bir hobi geliştirmiş bulunuyor. En güzel hobi bitki yetiştiriciliği diyenler varsa aranızda benim gibi siz de küçük bir apartman dairesinde dahi yaşıyor olsanız onları koyacak ve yetiştirecek bir alan bulabilirsiniz. Ayrıca şunu söylemekte fayda görüyorum şu beton binaların içine hapsolduğumuz günlerde çocukların da toprağa basmaya ve bitkileri tanımaya hakkı var. Bu bakımdan çocuklarınız ile de yapabileceğiniz harika bir hobi bitki yetiştiriciliği. Bitki yetiştiriciliği için gerekli her şeyi öğrenmek için illaki bir kursa gitmenize gerek yok. Bu gün web üzerinde tüm bitkilerin bakımını öğreten makaleler var.

hobi-kesif-turu-dalmak

Hobi Keşif Turu Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık