İğne Oyaları

İğne Oyaları

 

igne-oyalarindan

Yapımı oldukça zahmetli olmasına rağmen her zaman sevilen ve modası hiç geçmeyen el işlerinden bir tanesi de iğne oyaları ve modelleridir. Her modelin kendine has bir güzelliği bulunmasının yanı sıra yapımı da farklılık gösterebilmektedir. Özel günlerde, davetlerde hediye olarak son derece ilgi çekici bir ürün olmasının yanı sıra değerli bir hediye için de en uygun ürünlerin başında yer alır. İğne oyası ile yapılabilecek birçok farklı ürün bulunuyor. Bu nedenle kullanım alanı oldukça geniştir. Hem geleneksel bir işleme olması hem de yapan çok az insanın bulunması da bu işlemelerin bu kadar kıymetli olmasında en büyük etkendir.

igne-oyalari-modelleri

İğne ile yapılan bu işlemler hobi olarak en çok tercih edilen alanların başında yer almakla birlikte ek gelir elde etmek için de en uygun kaynaklardan bir tanesidir. İğne oyaları farklı kullanım alanlarına sahiptir. Daha çok eşarp ve şal gibi aksesuarlarda gördüğümüz modeller aynı zamanda çeyizlerin vazgeçilmez parçalarından bir tanesidir. İğne oyası oda takımları, mutfak takımları, havlu takımları gibi pek çok farklı türde tasarımlar sunulabiliyor. Ancak her zaman yapım aşaması farklılık gösterdiğinde bu alanda çalışma yapanların da dikkatli olması gerekiyor.

igne-oyalari-modellerden

İğne ile işlenen oyalarda seçilen modele göre kullanılan yöntemi değiştirmek gerekebiliyor. Bu nedenle bu işlemeleri yapan kişilerin de el becerinde daha yüksek seviyede olmaları ve sürekli kendilerini geliştirmeleri şarttır. Özellikle kullanım alanını genişletebileceğiniz için kendinizi ne kadar geliştirirseniz o kadar farklı model tasarlayabilirsiniz. İğne oyaları ile hazırlanan ürünler elbette bir gelir kaynağı oluşturmak için de en ideal yollardan bir tanesidir. Özellikle ev hanımları için büyük bir geçim kaynağı oluşturan oyalar her yaştan kişiye hitap ettiği için, çeyizlik ürünlerde kullanıldığı için en çok sevilen ürünler arasında yer alıyor.

igne-oyalari-modeller

Geleneksel bir işleme tekniğine sahip olan iğne ile işleme tekniği özellikle el yatkınlığı da gerektiriyor. Bu nedenle ilk denemede istediğiniz modeli çıkaramadığınızda tekrar denemeniz gerekir. Sürekli tekrarlar modelinizi daha güzel hale getireceği gibi özgün modeller oluşturmanızda da yardımcı olurlar. İğne oyaları kullanım açısından son derece pratik bir üründür. Bu açıdan da sevilen ürünlerden bir tanesidir. Özellikle şal ve eşarplar için tasarlanan modeller ütü yapma gereği bırakmadığı için, her zaman kullanıma hazır halde olduğu için de tercih ediliyor. Tek renk ya da çift renk olarak tasarım yapabilir ya da daha önceden denenmiş modelleri kullanabilirsiniz.

igne-oyalari

İğne Oyaları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık