İğne Oyası Örnekleri 2015

Oya modelleri arasında en zarif ve belki de en zahmetli yapılan modeller iğne oyası olarak tasarlanan modellerdir. Bu tür modellerde el işi bilginizin daha fazla olması ve elbette el becerilerinizin daha gelişmiş olması gerekir. Sadece iple yapılan bir el işi olması nedeni ile zor ve öğrenmesi zaman alan el işlerinden bir tanesi olarak da görebilirsiniz. İğne oyası kullanılan pek çok farklı yer görebilirsiniz. Oya kenarları, havlu kenarları, gelinlik ya da duvak kenarları, bebek bereler, hediyelik yastık ya da kılıf kenarları gibi pek çok yerde kullanılabilmektedir. Ancak son derece şık ve zarif göründükleri kesin.

İğne oyası örneklerini incelerken temel teknikleri bilmenizde fayda var. Genellikle basit ve kolay olan modelleri sadece bakarak yapabilirsiniz. Ancak daha detaylı motiflerde videolu anlatımlardan ya da bir bilen yardımından faydalanmanız gerekebilir. İğne oyası olarak sunulan modeller çok şık olması nedeni ile bayanların ilgisini çekmektedir. Bunun yanı sıra bu tür modeller diğer el işlerine göre daha az yıpranan ve daha kullanışlı olan modellerdir. Bu nedenle de yapımı ne kadar zor olursa olsun bayanların severek yaptığı el işlerinden bir tanesi olarak da görebilirsiniz. Oya modelleri her düzeyde olan bayanın yapabileceği modelleri kapsar. Yani ilk kez iğne oyası yapsanız da tecrübeli olsanız da oya örneklerini yapabilirsiniz.

İğne Oyası Örnekleri 2015

Eğer çevrenizde iğne oyası öğrenebileceğiniz birileri yoksa açılan kurslara katılarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu tür kurslarda yeni iğne oyaları da öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra tekniğini kavrayabileceğiniz bu yerler sizin daha kolay öğrenmenize de yardımcı olacaktır. 2015 iğne oyası modelleri de ilgi çekici, son derece zarif ve şık parçalarla dolu. Kullanmaya kıyamayacağınız bu modelleri yemeni ya da yazma kenarları için ya da herhangi bir özel kumaşın kenarlarını kaplamak için kullanabilirsiniz. Bunun dışında hediyelik olarak da kullanabileceğiniz iğne oyası motifleriniz tek tek bir aksesuar haline getirebileceğiniz gibi yapacağınız yemeninin kenarları ölçüsünde de yaparak kullanabilirsiniz. İğne oyası zevkinize göre kullanabileceğiniz pek çok alan içerir. Siz de bu alanları bularak kullanabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık