Kare Çiçekli Banyo Lifi Yapımı

Kare Çiçekli Banyo Lifi Yapımı

Kış mevsiminin gelişiyle beraber, özellikle ev hanımları arasında, örgü işleme çalışmaları da artarak devam ediyor. Örgü işlerinin en yaygın şekilde kullanıldığı alanlardan biri olan lifler de banyolarda ve evlerin muhtelif yerlerinde yerlerini almaya başladı. Renk renk, desen desen banyo lifleri, hem yapımı kolay olması ve fazla zaman almaması hem de birçok fonksiyonunun bulunması sebebiyle örgü işleri arasında en gözdelerden biri durumunda. Çeyizlikler, hediyelikler ve hatta satış amacıyla yapılan farklı model banyo lifleri, sıradaki sahibini beklemekte.

Yapımı oldukça kolay olan, bu sebeple çokça rağbet gören banyo lifleri, her kesimden örgü meraklılarının çekinmeden, zorlanmadan, üstelik çok az maliyetle hazır edebilecekleri onlarca, yüzlerce model içeriyor. Henüz örgü tecrübesi bulunmayan örgü meraklılarının, özellikle ev hanımlarının, kolaydan başlayarak kendini geliştirebilecekleri birçok model bulunuyor.

Aşağıda anlatımını bulabileceğiniz kare çiçekli banyo lifi ile örgü dünyasına hızlı bir giriş yapabilirsiniz.

KARE ÇİÇEKLİ BANYO LİFİ YAPIMI

Kare çiçekli banyo lifine ilk adımda yedi adet zincir, bir adet halka oluşturarak ve içini trabzan şeklinde doldurarak başlıyoruz. Oluşturduğumuz modelin üzerine beş adet zincir çekip, tığ ile birer adet trabzan batırarak sekiz adet yuva ekliyoruz. Yuvaların içlerine bir adet sıkı iğne, dört adet trabzan, bir adet sıkı iğne ve yine dört adet trabzan ile yapraklar örüyoruz. Ardından ikinci sıraya geçip beşer adet zincirle alt yuvaları örüyoruz. İkinci sırayı örerken sırasıyla bir adet sıkı iğne, beş adet zincir, yine bir adet sıkı iğne ve beş adet zincir çekmek suretiyle yaprak kısımlarını oluşturuyoruz. Yaprakları oluşturmak için altı adet zincirli yuva örüyoruz. Yuvaların üzerine üç adet trabzan, iki adet zincir, üç adet trabzan ve yine iki adet zincir çekiyoruz. Ardından yukarı doğru üç adet zincir örüyoruz. Tekrar yukarı doğru üç adet trabzan, iki adet zincir, dört adet trabzan örerek devam ediyoruz. Yaprak kısmının üçüncü ve dördüncü sırasına sırasıyla, üç adet trabzan, iki adet zincir ve dört adet trabzan örüyoruz. Daha sonra beşinci sıraya gelerek üç adet zincir örme vasıtasıyla yukarı çıkıyoruz. Üzerine dört adet trabzan yapıyoruz. Yaptığımız trabzanları iki adet zincir ile çiçeğe ekliyoruz. Beşinci sırayı iki adet zincir ve beş adet trabzan örerek bitiriyoruz. Daha sonra ise,  çiçek kısmından birer yaprak atlama yöntemiyle yeşil yaprak kısımlarını örüyoruz. Çiçeğin atladığımız kısımlarından başlayarak sekiz adet fıstık örüp, bunları yaprağın uç kısmı ile birleştiriyoruz. Ardından sekiz adet fıstık örerek aşağı iniyoruz. Bu işlemden sonra ipimizi koparıyoruz. Modele üçüncü fıstıktan diğer yaprağa beş adet fıstık örerek devam ediyoruz. Ardından sekiz adet fıstık örerek çiçeğin yaprak kısmına iniyoruz. Son yaprağa geldiğimizde beş adet fıstık örüp bunları yaprağımıza ekliyoruz. Ardından beş adet fıstık daha örüp, ördüğümüz fıstıkları, beyaz kısımların üçüncü fıstığına ekliyoruz. Bu kısma iki adet fıstık daha örerek modelimize devam ediyoruz. On dörde on dört şeklinde fıstık örüp arka kısmını dolduruyoruz. Yeşil ipimiz ile ördüğümüz iki parçayı birleştiriyoruz. Eklediğimiz parçalara bir sıra pembe ekliyoruz. Son olarak beyaz ip ile oya kısmını örüyoruz.

Başlangıç olarak oldukça kolay olan bu modelle, kendi banyo lifinizi istediğiniz renk ve modelde örüp keyfinize göre kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.

Kare Çiçekli Banyo Lifi Yapımı Resimleri

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık