Kariyere Faydası Olan Hobiler Nelerdir?

Kariyere Faydası Olan Hobiler Nelerdir?

faydalıKariyere Faydası Olan Hobiler

Satranç oynamak: Satranç, alternatif yaratabilme, metodları kıyas yapabilme, hızlı karar verebilme, sonuç odaklı düşünebilme bunun gibi zihinsel gelişimin alt boyutlarını doğru yönde pekiştirir. Kendine güvenme duygusunu geliştirir.kariyere-faydalı-olan-hobiler

Kitap Okumak: Okuyarak olayların ve gelişmelerin iç yüzünü öğrenen bir kişi, ilk önce kendine olan güvenini artırır. Bu ise tıpkı sürede ufkunu geliştirip, geniş bir görüş açısı sağlayarak,olayları inceleme yeteneği kazandırır. Bunun yanında okuyan kişiler çok okumanın birlikteinde getirdiği zengin kelime dağarcığına sahip oldukları için, hikmetli ve çarpıcı konuşarak hitap ettikleri insanlar üzerinde etkisi vardır. Kitap okumak insanlarla ilişkileri güçlendirmekte, insana daha sosyal bir karakter kazandırmaktadır. Dahası, geniş kelime dağarcığı, kişinin daha fazla kavramla düşünebilmesini  sağlar.

Bulmaca çözmek: Düşünmeye ve akıl yürütmeye sevk eder. Pratik öğrenmeyi, öğrenilen bilgilerin kalıcı olmasını sağlar. Kelime dağarcığının genişlemesinde etkilidir. Düşünme gelişimini hızlandırır. Beyin gücünü destekleyerek bellek kaybını engeller. Kavrama, hatırlama, sorun çözme aynısı yetenekleri artırır.

Müzik aleti çalmak: Beynin sol yönünü güçlendirir. Hafızayı ve zekayı geliştirir. Yaşamınızdaki stres durumlarını ve başarı için motivasyonu, estetik, yaratıcı ve yapıcı bir şekilde düşünme kapasitesini artırır.

Yabancı lisan öğrenmek: Hafıza yeteneği gelişir. Kendini ifade etme kabiliyeti gelişir. Zihin gelişimine önemli katkı sağlar. Sözcük haznesini genişletir, bununla beraber kendi dilinizi yeni alanlarda kullanma beceriniz artar. Resmi görevlerde ve uluslararası, yabancı kaynaklı şirketlerde çalışma imkânı sağlar.

Kariyere Faydası Olan Hobiler Nelerdir? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık