Kasnak İşleri

Kasnak İşleri

 

 

kasnak-isleri-orneklerinden

Bildiğiniz kasnak işleri hem klasik olarak hem de unutulmaz bir anı olarak son derece değerlidir. Kendine has bir özelliğe sahip olan bu ürünler farklı dekorasyon çalışmalarında, çeyizlerde, hediyelik eşyalarda, hobilerde ve daha pek çok farklı alanda kullanılabilmektedir. Kullanılan modeller ve tasarımlar kolaydan zora doğru sıralanabildiği için her bayanın kendine göre yapabileceği tasarımlar ve modeller bulması da mümkündür. Güzelliği ile göz kamaştıran modeller için siz de ister eski ve klasik modellerden yararlanabilir isterseniz de yeni modern tasarımları kullanabilirsiniz. Kullanacağınız modele göre de malzeme çeşitleri değişecektir. Bu nedenle nasıl bir model istediğinizi belirledikten sonra malzemelerinizi temin etmeniz daha doğru olacaktır.

kasnak-isleri-ornekleri

Kasnak işleri için birçok farklı modelden söz etmek mümkün. İsterseniz makine kullanarak yapabileceğiniz isterseniz de elde hazırlayabileceğiniz farklı örneklerden yararlanabilirsiniz. Eğer dikiş makinesi kullanmayı biliyorsanız kasnakta hazırlanan yatak örtüsü modellerini yapabilir, çeyizlik ürünler hazırlayabilir ya da farklı dekoratif modeller tasarlayabilirsiniz. Dikiş makinesi daha hızlı ve kolay kullanım imkanı sağlayacağı için büyük ebatlı modellerin hazırlanması için dana uygun olacaktır. Eğer kendi el emeğiniz bir ürün hazırlamak isterseniz de ev tekstili için daha küçük boyutlu modeller yapabilirsiniz. Kasnak işleri yapılarak hazırlanan ürünler sadece çeyizlik ya da ev için yapabileceğiniz ürünler değildir aynı zamanda dekorasyon için ya da aksesuar için de bu tarz ürünler çok seviliyor.

kasnak-isleri-ornekler

Örneğin kolye, küpe, şal, eşarp gibi aksesuarlar, yastıklar, tablolar da kasnak tasarımları için hem şık hem de otantik bir hava sergileyen modeller arasında yer alır. Bu tarz ürünlerde belli bir koşul olmadığı için isterseniz çok basit şekilde isterseniz de daha detaylı şekilde bir çalışma yapabilirsiniz. El işi meraklılarının da ilgilendikleri bir alan olduğu için kasnak işleri çok geniş bir yelpaze içerir. Kullanılabilecek her tür işleme çeşidine uygun olduğu için hem alan hem de kullanım itibari ile binlerce modelden bahsedebiliriz.

kasnak-isleri-hakkinda

Eğer ilk kez kasnak kullanarak bir ürün tasarlamak istiyorsanız siz de çarpı desenleri kullanabilirsiniz. Çarpı desenler kasnağın en basit ve en çok kullanılan tekniklerinden bir tanesidir. Çarpılarla oluşturulan modeller için öncelikle uygun kumaş ve ip rengi seçerek başlayabilirsiniz. Yapacağınız şeyin ölçülerine uygun olarak da bir kasnak seçebilirsiniz. Kasnak boyutları işlenecek ürüne göre daha küçük ya da büyük olabilir. Bu durumda işlemenizi daha kolay hale getirmek için en uygun olan ölçülerden yararlanabilirsiniz. Çarpı desenler günümüzde en çok kullanılan ve her alan için uygun olan desenlerden bir tanesidir. Bu şekilde istediğiniz bir tasarımı yapabilmek için önceden şablon çıkarmanızda yarar var. Daha sonrasında yapacağınız modeli kumaş üzerinde çarpı şeklinde tamamlayarak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

kasnak-isleri

Çarpı desenler özellikle yastık, tablo, aksesuar yapımında tercih edilmektedir. Hem spor hem de klasik birçok tarza uygun olması nedeni ile de oldukça kullanışlıdır. Nasıl bir model yapacağınıza karar veremediyseniz internet üzerindeki hazır şablonlardan yararlanabilirsiniz. Binlerce model arasından istediğiniz bir modelin çıktısını alarak ya da istediğiniz boyutlarda çizerek tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Uygun renkleri bir araya getirdiğinizde hem şık hem de gösterişli bir model oluşturabilirsiniz.

Kasnak İşleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık