Kişisel Gelişim Kitapları Okuma Hobisi

Kişisel Gelişim Kitapları Okuma Hobisi

Kişisel gelişim bir insanın kendi ile muhasebesidir aslında. Bir çok insan için kişisel gelişim kitaplarını okumak bir hobi olmuş durumda. Bu yazımızda sizlere sabır üzerine kişisel gelişim konusuna değineceğim.

Sabrın Sonu Selamettir! diye boşuna dememiş atalarımız..

Hayattan hep bir beklentimiz var. Kimimiz sağlık, kimimiz aşk, kimimiz güzel bir okul veya iş. Zamanı gelince bunların bize geleceği umuduyla hayaller kuruyoruz. Belki de yaşamamızın en güzel yanı bu. Ama bunların bize gelmesini beklerken bazı sıkıntılar yaşıyoruz iç dünyamızda. Kimi zaman hırslanıyoruz, direniyoruz ama bazen de yoruluyoruz .Ve bunlara sabretmek zorunda kalıyoruz. Bir zorluğu yaşarken ‘sabır’ düşüncesi bize birşey anlam ifade etmiyor. Ama böyle durumlarda her zaman olumlu düşünmek gerektiğini asla unutmamalıyız. Etrafımızda bulunanların negatif düşüncelerinden uzak durmalıyız. Kim ne derse desin biz bildiğimizden şaşmamalıyız. Kulak ardı etmeliyiz söylenen kötü ruhumuzda barındırmamalıyız.

Çünkü aklımızdan geçen şeylerin başımıza gelmesinin temelinde düşünce gücümüzün kuvveti yatıyor. Biz bunu ne kadar kontrollü kullanmaya çalışırsak sonuçları o kadar olumlu olacaktır. Zamanında imkansız olarak gördüğümüz için sıkıntı yaptığımız şeylerin aslında inanınca gerçekleşmiş olduğunu göreceğiz. Hayalini kurduğumuz, sonra da gülüp geçtiğimiz düşüncelerimizin bir bir nasıl gerçekleştiğinin farkına varamayacağız. İnsanların ‘yapamazsın’ dediklerini yaptığımızı göreceğiz.

İstediklerimizin gerçekleşmeye başladığını gördükçe hayattan aldığımız keyif artacak.
Yeter ki ne istediğimizi bilelim.

Asla pes etmeyelim. Vazgeçmeyelim.

Elimize geçecek en ufak bir umut tohumunu yeşirtmesini bilelim.

Sabır çok kötü ama zamanı gelince de çok güzel bir duygudur.

kitap-okuma-hobisi

Kişisel Gelişim Kitapları Okuma Hobisi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık