Kız Bebek Bere Yapımı

Kız Bebek Bere Yapımı

kiz-bebek-bere-yapimi-beyaz-kedi

Kız Bebekler İçin Pembe Bere Kız bebekler için pembe bere hem artık gelenekselleşmiş bir anne hareketi hem de son derece sıcak ve sevimli. Eğer sizin de bir kız bebeğiniz olacaksa buyurun birlikte pembe bir kız bebek beresi nasıl yapılır öğrenelim. Öncelikle bize lazım olan malzemeler pembe bebe yünü, 2,5 numara örgü şişi, süsleme için inci boncuklar, renkli bir taş ve kurdele. İsteğinize bağlı olarak kurdele yerine pembe bebek beremizin çiçek süsünü tığ ile de işleyebilirsiniz. Kolay olsun derseniz saten kurdele ile daha sevimli ve kokoş bir süs elde edebilirsiniz. Kız Bebek Bere Yapımı Kız bebek bere yapımına 84 ilmekle başlıyoruz. Altı sıra haroşa ördükten sonra yedi sıra düz örgü ile devam ediyoruz ve arkasından tekrar üç sıra haroşa örüyoruz.

kiz-bebek-bere-yapimi-ve-susleme

Alına gelecek kısım bu şekilde tamamlandıktan sonra saç örgüsü modelini oluşturmak için zemin hazırlıyoruz. Yanlarda 36 ilmek düz, iki ilmek ters ve bir ilmek pirinç örüyoruz. (Pirinç örgü tek ilmeği tersinden almak). Sonra altı ilmek saç örgüsü için ayırıyoruz. Bu şekilde devam edilerek on üç santimetreden sonra kesilmeye başlanır. Ortada saç örgüsü modeline devam edilerek on ilmekte bir yirmi dört ilmek kalana kadar kesmeye devam ediyoruz. Yirmi dört ilmek kaldığında ilmeklerin ortasından ipin kendisini geçirip bir seferde büzüyoruz ve aynı iple bereyi dikip başa geçecek hale getiriyoruz. Kız bebeğimizin beresi ve patikleri hazır. Sıra geldi süslemesine. Kız Bebek Bere Yapımı  Süslemesi

kiz-bebek-bere-yapimi-ornekler

Kız bebek pembe bere süslemesi için öncelikle beyaz olarak tercih ettiğimiz inci boncuklarımızı beremizin üzerine rast gele olacak şekilde dikiyoruz. Daha sonra saten kurdeleyi fiyonk şekline getirip ortasına farklı veya bere ile aynı tonda renge sahip olan bir taş ile dikiyoruz. Bu taş sizin daha önce hasar görmüş bir yüzük veya tek kalmış küpeniz den kullanılabilir. Kurdeleyi berenin kenarına diktikten sonra etrafına inci boncukları biraz daha yoğun bir şekilde dikebilirsiniz. Bu şekilde daha gösterişli ve şık duracaktır.

kiz-bebek-bere-yapimi-beyaz

El Yapımı Örgü Süsü Nasıl Olur? El yapımı örgü süsü nasıl olur? Çiçek, kurdele, sevimli bir tırtıl, uğur böceği, yani kullanılacak alana göre süs yapımı tercihleri de değişebiliyor. Örneğin berenin kenarına uğur böceği yapmak istiyorsanız kırmızı ve siyah ince lif yünlerini tercih etmelisiniz. Kalın bir tığ yardımı ile 10 tane zincir çekip yuvarlak yaptıktan sonra içini tırabzanlar ile doldurmalısınız. Tırabzanların üzerini kaç sıra gitmek istediğiniz size kalmış. Uğur böceğinin büyüklüğünü ona göre ayarlayın.

kiz-bebek-bere-yapimi

Sonra yaptığınız yuvarlağı berenin kenarına dikin ve siyah ipliği iğneye geçirip uzun dikişler halinde uğur böceğinin bacaklarını ve antenlerini yapın. Üzerine hazır gözler yapıştırırsanız daha güzel görünür. Örgü bir kurdele yapmak istiyorsanız eğer 5 numara örgü şişine 15 tane ilmek atın. İstediğiniz kurdele büyüklüğüne göre örün ve bitirin. Sonrasında ördüğünüz parçayı ortadan büzdürerek kurdelenizi tamamlayın. İsterseniz orlon kurdelenizin kenarlarına sıra ile inci boncuklar düzerek daha kokoş bir hale getirebilirsiniz. Kurdelenin kuyrukları için de yine tek sıra dizilmiş inci boncuklar kullanırsanız çok sevimli duracaktır.

Kız Bebek Bere Yapımı Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık