Kolay Örgü Teknikleri

Kolay Örgü Teknikleri

 

kolay-orgu-teknikleri

Kış yaklaşırken herkesin en çok ilgilendiği konuların başında örgü kıyafetler geliyor. Hem ekonomik olması hem de zevkli bir hobi olması nedeni ile sevilen örgü kıyafetleri kendiniz de tasarlayabilirsiniz. Bunun için çok fazla örgü bilgisine de ihtiyacınız olmayabilir. Aslında basit örgüler tasarımı daha kolay hale getirebildiği gibi bu konuya ilgi duyan insanlara da kolaylıklar sağlıyor. Bu nedenle siz de hiç örgü deneyiminiz yoksa kolay örgü teknikleri ile istediğiniz kıyafetleri tasarlayabilirsiniz.

kolay-orgu-teknikleri-neler

Yapmanız gereken ilk şey öncelikle ne tür bir kıyafet yapmak istediğinizi bulmak olacaktır. Genelde daha küçük boyutlarda olması ve daha hızlı bitmesi nedeni ile atkı, bebek yeleği gibi kıyafetlerden başlayabilirsiniz. Örgü örmek için kullanabileceğiniz binlerce farklı dokuya ve renge sahip iplik bulabilirsiniz. Bu nedenle zevklerinize göre seçim yapmanız aslında çok zor olmayacak. Kullanmak istediğiniz örgü ipliklerini seçtikten sonra ipliğinize uygun olarak örgü şişleri seçmeniz gerekiyor.

kolay-orgu-tekniklerinden

Kolay örgü teknikleri öğrenirken daha çok büyük numaralara sahip şişler kullanmaya özen gösterin. Bu nedenle seçeceğiniz ip modeli de daha kalın olmalıdır. Büyük şişler örmenizi daha kolay hale getireceği gibi sizi sıkmayacak ve örgünüz daha çabuk bitecektir. Tüm malzemelerini topladığınızda yapmanız gereken tek şey klasik haroşa örmek olacaktır. Bunun için elbette internetteki videolardan yararlanabilirsiniz. Eğer atkı örerek başlamak isterseniz kullanabileceğiniz teknik ve örme şekli de daha kolay hale gelir. İstediğiniz uzunluğa kadar örebilir ve kesebilirsiniz. İsterseniz üzerine işleme yapabilir, aksesuar takabilir ya da sade halde kullanabilirsiniz.

kolay-orgu-teknikleri-nelerdir

Kolay örgü teknikleri kullanarak yelekler de yapabilirsiniz. Öncelikle bebek yeleklerinden başlamanız her zaman sizin için daha iyi olacaktır. Boyutları daha küçük olduğu için daha kolay örülür. Bunun yanı sıra düz bir örgü kullandığınızda da üzerine işleme yapma şansınız daha fazla olacaktır. Ancak elbette kolay örgü teknikleri kullandığınızda yelek yapımına dikkat etmenizde yarar var. Yeleklerde arkı kısmı düz olarak örülse de ön kısmında yaka ve kola kısımlarını belirlemeniz gerekir.

kolay-orgu-teknikleri-sisle

Kolay şekilde ayarlama yapabileceğiniz kol ve yaka oyuntuları için açılan videoları izleyebilirsiniz. Kol hizasından bir ya da iki ilmek keserek oyuntu oluşturabilirsiniz. Bu sayede ön kısım iki parçalı olarak örüldüğü için her iki parçada da aynı yerlerde oyuntu bırakmanız gerekir. Bu nedenle ördüğünüz modeldeki ilmek sayılarını, nereden kestiğinizi ve kaç ilmek kestiğinizi aklınızda tutabilir ya da bir kağıda not edebilirsiniz.

Kolay Örgü Teknikleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık