Kolay ve Şık Çocuk Panço Modeli

Kolay ve Şık Çocuk Panço Modeli

kolay-ve-sik-cocuk-panco-modeli

Bir çocuğu en fazla ne kadar süsleyebilirsiniz. İşte benden size harika bir örnek daha. Kolay ve şık çocuk panço modeli ile kız çocuklarınız bir prensese dönüşecek. Üstelik bu pançoyu yapmak için çok fazla vakit harcamanıza gerek olmayacağı gibi faklı aksesuarlar ile takım oluşturarak pançoyu daha popüler hale getirebilirsiniz. 5-6 yaş kız çocuklarınıza uygun olan pançomuzu örmek için bir adet orlon tığı, beyaz veya pembe bebe yünü, inci düğmeler, minik kurdele gül aksesuarlar, kenar süslemesi için dantel farbela. Harika Panço Yapımı Harika panço yapımı için ilk önce boyun kısmını oluşturuyoruz. Bunun için kız çocuğunuzun boynuna göre zincir çekmelisiniz. Çektiğiniz zincirin üzerine üçerli tırabzanlar yapmanız gerekli.. Örneğin bir zincirin içine üç tırabzanı yaptıktan sonra iki zincir çekip aynı zincirin içinden üç tırabzan daha çıkarmak gibi. İlk sırayı bu şekilde tamamladıktan sonra ikinci sıraya biraz daha dikkat.

kolay-ve-sik-cocuk-panco-modeli-islemeli

Kolay ve Şık Çocuk Panço Modelinin Arkasını ve önünü birlikte, tüm olarak çıkaracağımız pançomuzun ön kısmında dört dilimin temelini oluşturduktan sonra iki zincir çekip ayrı ayrı batarak dört tane tırabzan yapıyoruz. Bu pançomuzun düğmelerini dikeceğimiz yerin zemini. İkinci sırada yaptığınız üçlü tırabzanların üzerlerini de doldurarak devam ediyorsunuz. Ortadaki iki zincirin içine bu sefer ikişerli tırabzanlar ile devam ediyorsunuz. B şekilde dilimleri her sırada büyüterek devam ediyor ve 17 sıra sonra duruyorsunuz. Yanlardan ikişer dilimi kol olarak ayırdıktan sonra geri kalan kısmı beden olarak devam ediyorsunuz. Beden kısmını kolları geçtikten 10 sıra sonra bitirin. Pançomuz artık bitti. Fakat süslemesi devam ediyor.

kolay-ve-sik-cocuk-panco-modeli-renkli

Panço Süslemesi ;Kolay ve Şık Çocuk Panço Modeli,Harika kız çocuk panço süslemesi için daha önceden hazır ettiğimiz inci düğmeleri ön kısma dikiyoruz. Üst kısımda üç adet düğme olması yeterli ama siz istediğiniz sayıda düğme dikebilirsiniz. Pançomuzun dilimlerinin uç kısımlarına aldığımız kurdele gülleri yaprakları altta kalacak şekilde dikiyoruz. Eğer bu aksesuarları almaya imkanınız yoksa ince lif iplerinden kalın iğne üzerine dolayarak kendi güllerinizi yapabilirsiniz. Bu güllerden pançonun başka yerlerine de dikebilirsiniz. Son olarak pançonun etek kısımlarına organze veya dantel farbelayı dikerek süsleme işine son verebilirsiniz. Buna dahil olarak pançonun ön kısmına iki büyük ponpon yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle bir karton parçayı yuvarlak olarak kesin. Daha sonra üzerini pançonun renginde ip ile dolayarak doldurun. Yeterince doldurduktan sonra orta kısımdan açtığınız çentiklerin etrafından kurdala bağlar gibi birkaç kere dolayın ve ipi bağlayıp kesin.

kolay-ve-sik-cocuk-panco-modeli-takim

Kartonu çıkardığınızda uzun tüylü iki adet büyük ponpon sahibi olacaksınız. Bu ponponları birbirine bağlamak için önce yine aynı renk ipliği iki kat ve yeterli uzunlukta elinize alıp birbirine dolayın. İpin bir ucunu ponpona dikin ve diğer ucunu pançonun boğaz kısmından geçirin. Boş kalan ucuna da diğer ponponu dikdikten sonra pançonun ponponları da hazır demektir. Minik kızınız bu pançonun içinde harika görünecek. Panço Aksesuarları Panço aksesuarları olarak ayakkabı üzerine pançoya diktiğiniz güllerden iki tane yapıştırabilirsiniz. Panço ile takım olsun diye pançonun ucundaki dantel farbeladan bir saç bandı yapıp aynı süsle süsleyerek tamamlayabilirsiniz.

kolay-ve-sik-cocuk-panco-modeli-

Kolay ve Şık Çocuk Panço Modeli Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık