Kurdele İşi Bileklik Modelleri ve Yapılışı

Kurdele İşi Bileklik Modelleri ve Yapılışı

 

kurdele-isi-bileklik-modelleri-ve-yapilisi

Kurdele aslında bileklik tasarımları için hem çok kullanışlı hem de çok şık bir malzemedir. Bu nedenle mutlaka farklı malzemelerle takı tasarımlarında yerini almaktadır. Son dönemlerde kıyafetlere daha uygun olmaları nedeniyle kumaş parçalarından ve daha çok da kurdelelerden yapılan bileklikler modadır. Bu modayı inceleyerek biz de bu yazımızda kurdele işi bileklik modelleri ve yapılışın dan bahsedeceğiz.

Boncuklu Kurdele Bileklik Modelleri Çok yaygın olarak kullanılan modeller arasında yer almaktadır. Yapımı oldukça kolay olan bu bileklikler görsel anlamda da çok şık durmaktadır. Boncuklar ince işlemek için üretilen kurdelelere dizilebileceği gibi farklı şekilde kıvrılan kurdeleye dikilmek ya da kurdelelere bağlamak suretiyle farklı modeller oluşturulmaktadır. Hatta saç örgü modeli de kurdele ve boncukla yapılabilmektedir. 3 şerit halindeki kurdelenin birine boncuk geçirilip saç örgüsüyle sabitlenmektedir.

Tığla Kurdele Örgüsü Bileklik Modelleri Bu örgü modellerde dantel bilginizi kullanmanız gerekmektedir. Düz zincir seçilerek bileklik oluşturulabileceği gibi şerit oyalar kurdeleyle örülerek de yapılan bileklik modelleri bulunmaktadır. Bahsedilen örgü modeller yapılırken daha çok ince kurdeleler kullanılmaktadır. Dantel Motifli Kurdele Bileklik Modelleri Kurdeleden bileklik yapmanın bir diğer yöntemi de enli bir kurdelenin üzerine dantel motiflerinin dikilmesidir. Bu bileklikler hem çok şık olmakta hem de vintage moda tarzına uyum sağlamaktadır. Pudra rengi kurdele üzerine krem renkte örülmüş motiflerle oluşturulduğunda harika görünmektedir.

Zincirle Yapılan Kurdele Bileklik Modelleri Enli zincir bilekliklerinizi renkli kurdeleleri kullanarak farklı bir hava yaratabilirsiniz. Bunun için kurdeleyi zincirlerin içinden farklı tekniklerle geçirerek ve örerek çok güzel modeller elde edebilirsiniz. Hatta asimetrik modeller de oldukça sık kullanılmaktadır. Bu modellerde zincirin sadece tek tarafı kurdele örgüsüyle süslenmektedir. Farklı bir model de zincirin içinden tığla kurdeleyi geçirerek dantel tarzı örgüler oluşturulmasıdır.

Kurdele İşi Bileklik Modelleri ve Yapılışı Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık