Kurdeleden Çiçek Nasıl Yapılır

Kurdeleden Çiçek Nasıl Yapılır

 

kurdeleden-cicek-nasil-yapilir

Şapka , patik ya da çantalara kurdele yapmak çok ince bir iştir. Bunun amacı yaptığımız hünerin daha kaliteli olmasını sağlamaktır. Kurdele her şeye yakışan bir çiçek modelidir. Bunu kolay yolla yapmak ve diğer araçlarda kullanmak en güzel yoldur. Çeşitli renklerde kurdeleler alarak çantanızı, yaptığınız patiği, şapkaları hatta diğer aksesuar modellerinde kullanmanız mümkündür. Rengi istediğiniz gibi kullanabilir el işi sanatlarında zengin bir görseli ele alabilirsiniz. Şimdi sizler için derlediğimiz pratik yöntem ile kurdele nasıl yapılır hakkında bilgileri aktaracağız. Bakalım bunlar tam olarak neler? Hangi ayrıntıları göz önünde bulundurmamız gerekir ?

Kurdeleden çiçek yapımında alacağınız kurdeleyi uygulayacağınız ürüne uyumlu olmasını sağlayın. Alakasız renkler ve çiçek modelleri diğer el işi sanatınızın da kalitesini düşürecektir. Evinizde bir metre varsa onu kurdelenin ölçüsüne göre eşit şekilde ayarlamanız gerekir. Kurdeleyi yapacağınız çiçeğe göre uzunluğunu ayarlamalısınız. Daha sonra kullanacağınız orta şekil boncuğu kurdelenin içinden geçirin. Bu boncuk çiçeğin şeklini belirleyecektir. Daha sonra parmağınızın ucu ile çiçek şeklinde oval eşit şekilde gidin. Çiçek yaprağını oluşturana kadar bu yönteme devam edin. Daha sonra sökülmemesi için kenarını aynı renk ton iplik ile sağlam bir şekilde dikin. Birden fazla kurdele yapabilir, çeşitli renk ve desen modeller ile istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Bunun sert ve güzel olmasını sağlamak için şekerli su ile kolala yın. Şekerli su onun sert olmasına katkıda bulunacaktır.

Özellikle bebek patiklerin de şapka modellerinde, çanta yapımlarında bu kurdele çiçeklerden yararlanabilir, daha güzel desenler ile değişik farklar yaratabilirsiniz. Kurdele yapımını anlatımlı videolar ile izleyerek yapmak işinizi daha çabuk kolaylaştıracaktır. Hobiler ile meşgul olan bir ev hanımı iseniz her şeyi öğrenmek için çaba gösterin. İlerde bu size fazlasıyla yarar gösterecektir.

Kurdeleden Çiçek Nasıl Yapılır Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık