Lahana Lif Örneği Yapımı

Lahana Lif Örneği Yapımı

lahana-lif-ornegi-yapimi-

Lif bir evin ihtiyaçlarından en önemli olanıdır. Bir ev içerisinde her bireyin kendisine ait bir lifi olmalıdır. Bunun için dışarıdan satın almak yerine kendiniz örmeyi tercih etmelisiniz. Çünkü lif hem maliyeti az hem de gayet güzel ve kullanışlı aynı zamanda hoş duran lahana lif örneği yapımını buradan öğrenebilirsiniz. İsterseniz farklı renklerde lif ipleri kullanarak gök kuşağı gibi rengarenk bir lif yapabilirsiniz. İsterseniz de sadece beyaz yapabilirsiniz. Lahana Lif Nasıl Yapılır? Lahana lif nasıl yapılır? İlk etapta orta kısımdaki çiçekli bölüm oluşturulur. Ortaya on tane zincir çekilip bir yuvarlak oluşturulur. İçerisine üç tane yaprak yapılır. Daha sonra yaprakların arkasından üçer tane zincir çekilip yaprak aralarına batılır ve dört yaprak yapılarak ikinci kat oluşturulur. Bu şekilde devam edilerek beş ya da altı kat yaprak yapılarak çiçek tamamlanır. Çiçek bittikten sonra etrafına yeşil yapraklar yapılır.

lahana-lif-ornegi-yapimi-anlatimi

Lahana Lif Örneği Yapımı,Yeşil yapraklar için çiçeğin yapraklarının arkasından yine üçer tane zincir çekilir ve zincirlerin içine üçerli tırabzanlar yapılır. Her üç tırabzanda bir üç zincir çekilir ve tırabzanlar bir kerede toplanır. Daha sonra yeşil yaprakların aralarına çektiğimiz üçerli zincirlerin üzeri beyaz ip ile tırabzan dolgu yapılır. 4 sıra tırabzan dolgudan sonra her üç tırabzan aralıklar ile ikişerli ve tek çekim tırabzanlar arasında birer küçük örümcek bağı ile örülür. Altı sıra boyunca bu şekilde örüldükten sonra lahana lifimizin iskeleti tamamlanmış olur. Lahana Lifin Katları Nasıl Verilir? Lahana lifin iskelet kısmını oluşturduktan sonra sıra geldi katlarını oluşturmaya.

lahana-lif-ornegi-yapimi-anlatimi-

Lahana Lif Örneği Yapımı, Peki, lahana lifin katları nasıl verilir? O kadar kolay ki, o görüntünün altından bu kadar basit bir şeyin yattığını görünce çok şaşıracaksınız. Öncelikle tırabzan ile dolgu yaptığımız dört sıranın başındaki ikinci tırabzan dolguya dönün. Her üç tırabzan aralıklar ile üçer zincir çekip yuvarlak parçanın etrafını dolanın. Zincirlerin üzerine bir zincir aralıkla üçlü dolgu tırabzan yapıp bir defada çekin. Komple oluşturduğunuz parçayı bu şekilde dolandıktan sonra aynı dolgu tırabzanların üzerine aynı işlemi beş sıra tekrar edin. Saha sonra üçüncü kata geçin. 3. Tırabzan dolgu sırayı boş bırakın ve dördüncü sıraya geçin. Aynı işlemi bu sırada da gerçekleştirin. Her seferinde beş sıra işleyerek devam edin.

lahana-lif-ornegi-yapimi

Böylece lifin beyaz kısmını ve katlarını bitirin. Daha sonra lifin etrafına ortasına yaptığınız çiçeğin renginde örümcekli pıtırlar yapın. Bir örümcek ve örümceğin başına iki zincir çekip aynı yere batın. Bu işlemi iki veya üç defa tekrarlayın. Bu işlemi biten her katın ucuna rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Böylelikle daha alıcı duracağına şüphe yok. Artık lifiniz kullanıma veya hediye verilmeye hazır demektir. Güle güle kullanın.  Lahana lif örneği ile başka ne yapılır? En basitinden bir çaydanlık örtüsü yapabilirsiniz. Katları çoğaltıp tabanı biraz daha büyük yaptığınız zaman çaydanlığınızı gelin gibi süsleyin ve mutfağın en güzel köşesine yerleştirin. Aksesuar olarak muhteşem bir duruş sergileyecektir. Fakat daha kolay bir lif örneği istiyorsanız araştırma yapmanıza gerek yok. Annenizin sandık diplerini karıştırın yeter.

lahana-lif-ornegi-yapimi-iki-renk

Lahana Lif Örneği Yapımı Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık