Lif Modelleri

Lif Modelleri

 

 

lif-modelleri

Her bayanın örmekten zevk aldığı bazı örgü gruplar vardır. Bazı bayanlar dantel örneklerini severken bazıları örgü modellerini sever ve buna uygun modeller tasarlar. Lif modelleri de örülmesi zevkli ve birçok modelin yer aldığı alanlardan bir tanesidir. Örgü olarak hazırlanan modeller son derece şık bir dekoratif araç olduğu gibi el emeği ürünlerde oldukça ilgi görüyor. Bu anlamda isterseniz sevdiklerinize küçük bir hediye vermek için isterseniz de çeyizlik olarak örgü lif modelleri kullanabilirsiniz. Hediye vereceğiniz kişiye uygun olarak da hazırlayabileceğiniz için son derece kullanışlı olacaktır. Örgü için kullanacağınız modellerde birbirinden farklı örgü tekniklerini öğrenmeniz gerekebilir. Örneği bazı modelleri tığ kullanarak bazılarını şiş kullanarak örebilirsiniz.

lif-modelleri-hakkinda

Günümüzde bayanların kendini oldukça geliştirdiği bir konu olan örgü tasarımlarında birbirinden farklı materyaller kullanılabiliyor. Lif modelleri de kullandığınız materyallere göre farklı tasarımlar ve desenler içerebilmektedir. Lif modelleri için örgü tasarımları kullanmak istiyorsanız kalın orlon ipleri ve kalın tığları kullanabilirsiniz. İpe uygun tığlar bulunduğu için bulmanız da kolay olacaktır. Tığ işi modeller oldukça zengin ve fazla seçenek içerir. Bu nedenle basit örgülerden daha karmaşık modellere kadar birçok farklı desen ve motifi tığ işi kullanarak hazırlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra tığ işi kullandığınızda modelinizi istediğiniz boyutta yapma şansınız da vardır. Çift katlı olarak hazırlanan modellerde ele geçmeli tasarımları kullanabilir ya da uzun bir model oluşturarak daha kullanışlı tasarımlar yapabilirsiniz.

lif-modellerinden

Tığ işi tasarımlar sadece kullanım için değil aynı zamanda hediyelik, dekoratif gibi seçenekler için de ideal modeller bulmanızı sağlayacaktır. Tığ kullanmayı sevmiyorsanız elbette farklı şekillerde lif modelleri hazırlayabilirsiniz. Bunun için oklava modelleri kullanabilir, kalın örgü modelleri kullanabilir ya da kasnak işi modellerden yararlanabilirsiniz. Tığ işi kadar yaygın olan kasnak işi de hem satış yapmak için hem hediyelik eşya için hem de çeyiz için en çok kullanılan modellerden bir tanesidir. Genelde altıgen olarak hazırlanan modellerde isterseniz üzerine renk ve desen işleyebilir isterseniz de tek renk şık bir model oluşturabilirsiniz. Lif modelleri yapabilmek için basit örneklerden başlayabilirsiniz.

lif-modellerinden-secmeler

Genelde en kolay örülen modeller daha çok tığ işi modellerdir. Elinizin alışması ile diğer modellere de geçiş yapabilirsiniz. Kullanacağınız modellerde desen oluşturmak çok zor geliyorsa tek bir renk örerek üzerine işleme kullanabilirsiniz. Aynı zamanda basit ve gösterişli modeller hazırlamak için farklı ip seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Bu anlamda saçaklı ipler, boncuklu ipler, ebruli ipler oldukça uygun ve sevilen ipler arasında yer alıyor. Bu tarz iplerle en basit modelleri bile daha gösterişli hale getirebilirsiniz.

lif-modelleri-renkleri

Lif modelleri hem ekonomik olarak ucuz maliyetleri olan hem de örmesi zevkli olan ürünlerdir. Bu nedenle her zaman kolaylıkla malzemeleri temin edebilir ve kolaylıkla örebilirsiniz. Sevdiklerinize hediye vermek istediğinizde aileniz için daha hijyenik ürünler kullanmak istediğinizde kendi el emeğiniz liflerden yararlanabilirsiniz. Özellikle küçük çocuklar için lif kullanıyorsanız kendi ördüğünüz ürünler daha sağlıklı ve kullanışlı olacaktır. bu sayede kimyasal, hijyenik gibi sorunlar yaşamayacağınız gibi kullanacak kişiye özel olarak bir ürün oluşturabilirsiniz.

Lif Modelleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık