Lif Modelleri

Lif Modelleri

sakalli-lif-modelleri

 

Banyoda kullanılan lifler, çeşitleri ve güzel desenleri ile ilginizi çekiyorsa sizde evde kendiniz yapabilirsiniz.Rengarenk iplerden çeşit çeşit lifler banyonuzu süslerken, desenli lifler çocuklarınız banyo yaparken eğlenceli hale getirebilir. Ayrıca kızlarınızın çeyizlerine, arkadaşlarınıza hediye olarak bile yapabilirsiniz. Pamuk iplerle yapılan tığ işi örgü lif ile banyoda kese yapabilirsiniz. Lif modelleri arasından uzun lif modelleri de banyoda sizi bazı zorluklardan kurtararak sırtınızı rahatça temizlemenize yardımcı olur. Çeşit çeşit, renk renk lifler banyonuza sıcaklık katarken hediye ve çeyizlik olarak da kullanabilirsiniz.

Kolay yapımıyla birlikte lifler banyoda hepimizin kullandığı temel ihtiyaçlardan biri. Günümüzde daha çok hazır lifler kullanılsa da özellikle ev hanımlarının tercihi el yapımı lifler oluyor. Bazı alışkanlıklar vazgeçilemez olduğu için ne kadar hazır lifler günümüzde daha çok kullanılsa da el yapımı liflerin yeri ayrı oluyor. Hala yapılmakta olan lifler çoğu evde değerli bir mücevher gibi korunup genç kızların çeyizlerinde yerlerini alıyor. Sadece çeyizlikler ile kalmayıp hediyelik eşya olarak karşımıza çıkıyor. El emeği, göz nuru el yapımı lifler tığ ile örülüp pamuk iplerden yapılıyor. Tek bir çeşitle kalmayıp hanımların marifetleri sayesinde bir çok çeşidi bulunuyor.

Üstüne işleme yapıp liflerden kazanç sağlayan insanlar bile var. Zevke göre tasarlanan lifler renkli iplerle güzel tasarımları ortaya çıkarıyor. Büyük bir uğraş sonucunda çok güzel, oldukça çeşitli bu lifler aslında çoğu ev hanımlarının göz nuru. Her ne kadar hazır lifler el yapımı liflerin önüne geçse de tamamen unutturamıyor. Sevilen, beğenilen bu rengarenk, çeşitli tığ işleri başta banyolarda olmak üzere birçok işe yarıyor. Hem kese işleviyle kullanılıp hemde lif olarak kullanılabiliyor.
El emeği, göz nuru kıymetli lifler hemen hemen çoğumuzun evinde vardır veya bir zamanlar olmuştur.

Lif Modelleri Resimleri

Hobi Sayfasında Lif modelleri hakkında bilgi alabailir ve lif modellerinden oluşan resimlere bakabilirsiniz.

Lif Modelleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık