Motifli Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri

Motifli Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri

 

motifli-orgu-bebek-battaniyesi-modelleri

Kış soğuklarında bebeğinizin üşümesini engellemek için şık bir örgü bebek battaniyesinden daha güzeli yoktur. Bu nedenle hamarat annelerin bebeklerine yapmaları için bir örgü battaniye örneği modelleriyle karşınızdayız. Çok renkli ve motifler şeklinde yapılan bu battaniyeleri bitip kullanmaya başladığınızda eminiz çok beğeni alacaksınız. Hatta örgü konusunda yetenekliyseniz bu yeteneğinizi avantaja çevirerek arkadaşlarınıza bu battaniyeden örüp hediye edebilir veya örüp satarak aile bütçesine katkı sağlayabilirsiniz. Ayrıca battaniye örneklerinden aynı zamanda koltuk ve yatak örtüsü, koltuk şalı gibi şeyler de örebilirsiniz.

Motifli modeller genellikle tığ işi ile yapılmaktadır. Bebek battaniyesi anlamında en revaçta olan ürünler renga renk örülmüş örgülerdir. Motifleri oluşturduktan sonra bunları birbirine ekleyerek harika bebek battaniyeleri yapmak mümkündür. Motifleri renkli oluşturabileceğiniz gibi, farklı renk yünler kullanılarak yapılan motifleri ekleyerek de renkli bebek battaniyesi yapılmaktadır. Bu anlamda çok farklı modeller bulunmaktadır. Artık son zamanlarda bebek battaniyelerin de cinsiyet ayrımı gösteren renkler yerine daha özgür renk seçimleri yapıldığı görülmektedir. Papatya motifleri, ayıcıklı modeller ve yine motiflerle oluşturulan çeşitli hayvan figürleri bebek battaniyelerin de sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca düz motiflerin üzerine işlemeyle süsler yapmak ya da farklı örgü teknikleriyle oluşturulmuş figürlerin dikilmesiyle de harika battaniyeler oluşturulmaktadır.

Tığ işi motifler dışında şişle yapılan farklı örnekli parçaların kırk yama şeklinde birleştirilmesiyle oluşturulan bebek battaniyelerine ilgi de son yıllarda artmıştır. Modelleri inceledikten sonra en çok hoşunuza giden modeli kolayca örebilirsiniz. Örgü yapmaya yeni başlasanız dahi bebek battaniyesi örmek sizin için iyi bir başlangıç olacaktır. Farklı örnekleri öğrendiğiniz örgü parçalarını atmayıp bebek battaniyesinde kullanarak bir geri dönüşüm ürünü de yaratabilirsiniz. Son olarak geri dönüşüm bebek battaniyesi modeli olarak triko kıyafetlerinizden keserek birbirine tığ oyasıyla birleştirilerek yapılan modelleri de bir incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Motifli Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık