Oktay Ustanın Yemek Tarifleri

Oktay Ustanın Yemek Tarifleri

Biz Türkler yemek kültürü olarak oldukça gelişmiş bir toplumuz. Dünyaya tanıştığımız lezzetlerimiz ve isimlerimiz var. Evvela etçil martıya pişmiş hamur yemeyi öğreten bir milletiz. Çok zengin damak tadımız, çeşit çeşit baharatlarımız, türlü türlü katıklarımız var. Evimize gelen misafire aç mısın, demeden önce çorbayı ocağa koyarız bile. Tek çeşitle beslenmek aykırıdır bize. Hele hele bir de özel günler oldu mu, tepsilerden lezzet fışkırır. Türk kadınlarının elinde saklı bir hüner vardır. İster ev hanımı ister çalışan olsun o mutfağa girdi mi on parmağından birer birer marifet dökülür. Sofra kurulmadan yemek yenmez, ailenin her ferdi toplanmadan yemek başlamaz. Çaylar bile kuru kuruya içilmez. İlle de yanında keki, böreği olmalı. Hal böyle olunca sofralar da göz doldurması gerekiyor.

oktay usta yemek tarifleri sizin bu şatafatlı sofralarınıza en farklı lezzetleri katmak için hazırda bekliyor. Aklınıza gelebilecek her yemek kategorisinde bir başlılığı bulunuyor.  Hepsi de sırayla ve özenle hazırlanmış tariflerdir. Bunun yanı sıra tariflerin resimlerle anlatılması ve denenip yorumlanması en büyük avantajlarından birisidir. Ayrıca sürekli yenilenen içeriği ve eklenen tarifler sofranıza renk katacak. Tamamı Türk damak tadına uygun ve özgün içerikler olup gayet anlaşılır bir dille okuyuculara sunulmuştur. Hiç yemek yapmayı bilmiyor bile olsanız, oktayustaninyemektarifleri.com sitesinden herhangi bir tarifi kolayca uygulayabilirsiniz. Her şey ölçülü ve detaylıdır. Kafa karışıklığına meydan vermeyen bir üslubu vardır.

Mesela et bizim yemek kültürümüzün temel taşlarından biridir. Et zenginliktir, ziyafettir. Kalabalık sofraların olmazsa olmazıdır. Et olmayınca yemeğe yavan gözüyle bakarız. Gelen misafire yemeğin etli kısmından koyarız. Hemen her çeşidini yeriz.  Her yörenin ayrı bir et yemeği vardır. Dünyanın herhangi bir yerinde Türk olduğunuzu söylerseniz, ilk alacağınız tepki; kebabınız çok güzel, olacaktır.   oktayustaninyemektarifleri.com sitesinde et için ayrıca oluşturulmuş kategori bulunuyor. Eski ve yeni tüm lezzetler bir arada toplanmış. Ben size tavsiye olarak, ta saraylardan kalma ayvalı et yahnisini tavsiye etmek istiyorum. okatyustaninyemektarifleri.com da görmeden önce aklıma bile gelmeyen bu yemeği deneyip tadını aldıktan sonra tüm misafirlerime ikram etmek istiyorum. Sizde meyve ve et yan yana olur mu hiç, derseniz mutlaka deneyip kendi gözlerinizle görmelisiniz. Tarifine şu linkten ulaşabilirsiniz; Oktay usta et tarifleri Göreceğiniz gibi her şey kısaca ama anlaşılır bir dille anlatılmış.
Peki, et olur da yanında içecek tarifi almadan olur mu? Elbette etin lezzetini ve vitaminini asitli içeceklerle öldürmek istemeyeceksiniz. Ben de onların yerine size yine sitede tarifini bulabileceğiniz mürdüm eriği suyunu önermek istiyorum. Hem bizim için hem de çocuklarımız için, dışarıda satılan meyve sularından kat kat faydalı olan bu oktay usta içecek tarifleri her yemeğinize her sofranıza yakışacak. Ayrıca gündüz aniden gelen misafirlerine ikramlık olarak dolapta muhafaza edebilirsiniz.
oktayustaninyemektarifleri.com sitesinin en kullanışlı özelliğinden birisi de, sağ tarafa ayrılmış kategorilerin olması. Pilav, makarna, çorba hepsi ayrı ayrı düzenlenmiş ve sıraya koyulmuştur. Akşam yemeğiniz için tam bir menü hazırlamak isterseniz kesinlikle zorlanmadan oluşturabilirsiniz. Ayrıca deneyip beğendiğiniz veya beğenmediğiniz tarifleri yorumlayarak o yemeği yapacak olan hanımlara ve beylere yardımcı olabilirsiniz. Şimdiden ellerinize sağlık, afiyet olsun.

 

Oktay Ustanın Yemek Tarifleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık