Oktay Ustanın Yemek Tarifleri

Oktay Ustanın Yemek Tarifleri

Komşuluk ne yazık ki yavaş yavaş körelmeye başlamış, önemli değerlerimizden biridir. Gerçekten de en az bir on yıl öncesini gözümüzün önüne getirdiğimizde her şeyin ne kadar değiştiğini anlarız. Komşu da pişen, bize de mutlaka düşen mis gibi börekler, büyük annelerin yaptığı ve tariflerinin sırrı hala çözülemeyen ekmekler, Üzeri mendille örtülü tabakla kapıyı çalan kız çocuklarından geriye pek bir şey kalmadı diyebiliriz. Fakat rehabilitasyon seanslarıyla boy ölçüşecek derecede terapi ve sosyal aktivite yerini alan gün toplantıları hala mevcut. Bu toplantılarda bütün maharetler konuşturulur. En az birer tane olmak üzere tatlısı, tuzlusu, salatası, aklınıza ne gelirse tadımlık birer parça tabakları süsler. Yalnız bu hazırlıkları yapmak kolay değildir. Çünkü günün sonunda misafirlerimizi tok mideyle göndermek isteriz.

Peki, bir yemek tarifinin modası geçer mi? Elbette ki geçer. Artık arkadaş toplantıları gibi gündüz misafirlerinin değişmez menüsü değişti. Kısır, patates salatası, mercimek köftesi gibi klasik ikramların modası geçti. oktayustaninyemektarifleri.com yemek tarifleri sitesinde bunların yerine koyabileceğiniz onlarca değişik salata tarifi var. Mesela linkini vereceğim mor bulgur salatası daha sofraya gelirken iştah açacak. Salata deyip geçmeyin. Gösterişli ve lezzetli bir salata tüm menüyü kurtarabilir. Farklı malzemelerden yapılmış, iyi görünümlü bu salata tabaklardan tekrar mutfağa dönmeyecektir. Eğer siz de denemek isterseniz mor bulgur salatası linkini tıklayarak siteye gidebilirsiniz.

Tabii ki salatayı halledince konu kapanmıyor. Eğer gerçekten özenli ve farklı bir menü çıkarmak istiyorsanız, sıradan poğaça börek tariflerinden vazgeçmelisiniz. Sadece yuvarlayıp tepsiye koymaktan ibaret bir hamur işi ne kadar göz doldurabilir ki? Hamurunun kıvamında, tadının ve görünüşünün de akılda kalması gerekiyor. oktayustanınyemektarifleri.com da, hamur işleri kategorisinde, çiçek poğaça tam aradığınız poğaça tarifi. Kolay şekil verebilmeniz için aşamaları resimlendirilmiş ve anlaşılır bir dille tane tane anlatılmıştır. Yine aynı kategoride poğaçanın yanına yakışacak börek, tatlı ve kurabiye tarifleri bulabilirsiniz.

Eğer diyetteyseniz ve süreli internet sitelerinde televizyonlarda tarifini gördüğünüz yemekler sizi sürekli caymanın eşiğine getiriyorsa, sizin için de yine önerim oktayustaninyemektarifleri.com olacak. Hamur isiyle ilgilenmeyip direkt diyet yemek tarifleri kategorisini seçip çok lezzetli az kalorili birçok yiyecekle tanışabilirsiniz. Yalnızca yemek tarifleri değil, diyet tatlılar ve pizza gibi yiyeceklerin diyet olarak hazırlanmış tariflerine ulaşabilirsiniz.

Bir de benim dikkatimi ilk çeken yöresel yemekler kategorisinden bahsetmek istiyorum. Batıdan doğuya hatta başka ülkelerden bile, birbirinden farklı ve çok hoş görünen yöresel yemek tariflerini bulabilirsiniz. Bazı tariflerde aşamalı olarak resimler ve videolar mevcuttur. Sayfada patlıcan nasıl kurutulur onu bile görebilirsiniz.

oktayustanınyemektarifleri.com yemek tarifleri sitesi, tamamı resimli, yemek tariflerini sizin için sunar. Damak tadımıza uymayan, absürt yemeklerle kafa karıştırmaktansa yalın bir şekilde anlatılmış, tadı tuzu Türk damak tadına uygun yemek tarifleri çıkarır. Fakat bununla birlikte yabancı kültürlerden yemekler de bulmak mümkündür. Denediğinizde hoşunuza giden bir tarifi, tarifin altında bulunan yorum kısmına yorumunuzu ekleyip o tarifi uygulamak isteyen herkesle paylaşabilirsiniz. Onlarca kategori içinden tüm ihtiyacınız olan tarifleri derleyerek bir akşam yemeği menüsü ya da pratik bir öğlen atıştırması hazırlayabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık