Okul Öncesi Plastik Şişeden Marakas Yapılışı

Marakasın ne olduğunu belirtelim ilk önce bu bir tür evde yapabileceğiniz genellikle çocuklarınızın proje ödevi olan ya da eğlence amaçlı yapılan bir tür müzik aleti. Evde marakas yapımı için bu yazımızdan faydalanarak çocuğunuzun proje ödevini başarılı bir şekilde tamamlayıp diğer arkadaşları pet şişeden marakas yapımını öğrenebilir.

Hiç lafı uzatmadan ne gibi malzemeler gerekli ne yapmamız gerek bunları hemen anlatalım. Öncelikle ana maddemiz bu sefer pet şişe pet şişeyi istediğiniz boyutlarda ya da değişik şekillerde alabilirsiniz bu size ve çocuğunuzun zevkine kalmış bir durum altta bulunan resimde de değişik bir şişeden yapılmış bir şekli gözükmektedir.

okul öncesi marakas yapımı

okul öncesi marakas yapımı

İster bu çeşit bir şişe kullanırsınız ister daha da farklı biz normal bir pet şişe kullanarak bunu anlatacağız.

Malzemelerimiz pet şişe ister büyük ister küçük bant ya da ip ikisi de işinizi görür ancak bantlarsanız daha sağlam olur malum çocuklar var güçleriyle sallıyorlar ve ipler gevşeyerek çözülüyor bunun için bant kullanmanız daha sağlıklı olur. Şişenin içine sallandığında ses çıkarması için çeşitli boncuk düğme vb. eşyalar kullanılabilir. Üstteki resimde şişelerin ağız kısmına tuvalet rulosu bantlanmamış ama bizim yapacağımız rulo bantlı olacak şekilde olduğu için bir adet de tuvalet kağıdı rulosu temin ediyoruz. Bütün malzemelerimiz bunlar ancak isterseniz pet şişenizin dış yüzeyini daha süslü göstermek için çeşitli yapışkanlarla süsleyebilir ya da yukarıdaki resimdeki gibi boyayabilirsiniz bu size kalmış.

Bütün malzemelerimizi temin ettikten sonra pet şişemizin içine boncuk ya da düğme hangisini kullanmak istiyorsanız mercimek bile olabilir dolduruyoruz. Daha sonra kapağını kapatıp tuvalet rulosunu ağız kısmına sıkıca bantlayarak rulonun tamamını bantlıyoruz renkli bantlar seçerseniz daha renkli görünür. İşte bu kadar basit ve bir o kadar da eğlenceli bir müzik ve oyun aleti. İsterseniz dediğimiz gibi alttaki resimlerde de görüldüğü üzere pet şişenizin üstüne yapıştırıcılarla süsleyin ve artık çocuğunuzun kullanımına hazır hale getirin. Marakas nasıl yapılır? Okul öncesi marakas yapımı gibi sorulara cevap verdiğimiz bu yazımızı altta bulunan ayrıntılı resimlerle sonlandırıyoruz.

evde marakas yapılışı için malzemeler

evde marakas yapılışı için malzemeler

marakas yapılışı

marakas yapılışı

evde marakas yapılışı

evde marakas yapılışı

plastik şişelerden marakas

plastik şişelerden marakas

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık