Örgü Bere Modelleri

Örgü Bere Modelleri

 

orgu-bere-modellerinden

Kış aylarında en çok kullanılan aksesuarlardan bir tanesi de örgü bere modelleri oluyor. Hem şık durması hem de kış aylarında çıkan soğuk havadan koruması nedeni ile vazgeçilmez bir parça olan örgü bereleri kendiniz de örebilirsiniz. Yapımı son derece kolay olan bu aksesuarları aynı zamanda sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Bunun için uygun malzemeleri toplamanız halinde bir günde üç ya da dört tane model üretebilirsiniz. Genelde dışarıda satışa sunulan bere modelleri de daha çok el örgüsü kullanılan modeller oluyor. Bu nedenle kendiniz için kullanabileceğiniz bir modeli kendiniz tasarlayabilirsiniz. Farklı tasarımlardan yararlanabilir ya da klasik modeller kullanabilirsiniz.

orgu-bere-modelleri-konusu

Örgü bere modelleri için hazırlanan modellerde elbette klasikler her zaman kullanabileceğiniz modeller olacaktır. Daha çok başınızı çevreleyen bu modelleri yetişkinler için 30 çift çocuklar için 20 çift ilmek alarak yapabilirsiniz. Seçeceğiniz ipin kalınlığına göre ilmek sayınız azalabilir ya da artabilir. Bu nedenle ipinizin kalınlığına göre ortama bir ilmek sayısı belirleyebilirsiniz. Tek parça halinde örerek istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Klasik modellerde baş kısmı kıvrılan modelleri yapmak için daha uzun örmeniz gerektiğini unutmamanız gerekiyor. Eğer kıvırmalı bir model düşünmüyorsanız tek kat olacağı için daha kısa bir bere örebilirsiniz. Kalın ipler daha kolay örüldüğü ve bere yapımına uygun olduğu için daha çok tercih ediliyor.

orgu-bere-modelleri

Kalın iple öreceğiniz örgü bere modellerini bir gün içinde bitirebilirsiniz. Tek parça örüp birleştirip dikebilirsiniz. Klasik bere modelleri dışında sarkan, salaş bere modelleri kullanmak isterseniz biraz farklı bir teknik kullanmanız gerekir. Klasik bere yapımında kesme ya da arttırma gibi işlemlere gerek yoktur. Ancak salaş bere yapımında modelin alt kısmından başlamanız gerekir. Bu durumda keserek beredeki ilmekleri azaltmanızda yarar var. Üçgen şekli olana kadar devam edeceğiniz bu işlemin sonunda salaş bereniz hazır olacaktır.

orgu-bere-modelleri-hakkinda

Örgü bere modelleri farklı tasarımları ve kullanım şekilleri ile her yaştan insana hitap eden ürünlerden bir tanesidir. Bu nedenle ister sevdiklerinize hediye olarak isterseniz de el emeklerinizi kazanca çevirmek adına bu tarz ürünler hazırlayabilirsiniz. Salaş bereler, nakışlı bereler, boyunluk bereler yapabileceğiniz gibi çocuklar için hazırlanan bere modelleri ya da takımlar da yapabilirsiniz. El yatkınlığı kazandıkça bere yapımı sizin için daha kolay hale gelecektir. Bu durumda yeni modelleri daha rahat deneyebilir daha fazla bere tasarlayabilirsiniz. Farklı yünler kullanarak ya da üzerinde farklı desenler tasarlayarak yeni tasarımlar oluşturabilirsiniz.

orgu-bere-modelleri-hakkinda-bilgi

Örgü Bere Modelleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık