Örgü Boyunluk Modelleri

Örgü Boyunluk Modelleri

 

orgu-boyunluk-modelleri

Son zamanların en sevilen aksesuarlarından biri olan boyunluklar hem şık olması hem de sıcak tutması nedeni ile çok seviliyor. Hazırlayabileceğiniz bu tarz ürünler aynı zamanda yapması da son derece basit olan ürünlerdir. Örgü boyunluk modelleri için kullanabileceğiniz ip modelleri, tasarımlar, renkler tamamen sizin zevkinize kalmış. Çünkü örgü söz konusu olduğunda herkesin kendine göre hazırlayabileceği binlerce tasarım oluşturmak mümkündür. Bu nedenle siz de hem kendinize hem de sevdiklerinize bu güzel aksesuardan hazırlayabilirsiniz. Ayrıca örmesi son derece kolay olduğu için hem kısa sürede biter hem de kolay şekilde örebilirsiniz.

orgu-boyunluk-modelleri-hakkinda-bilgi

Örgü boyunluk modelleri için kullanacağınız iplerde daha ziyade kalın ipleri tercih edin. Kalın iple örülen boyunluklar daha yumuşak olduğu için kullanım açısından da kolaylık sağlar. Örmeye başlamadan önce ne kadar ilmek almanız gerektiğine kendiniz de karar verebilirsiniz. Genelde atkı ve boyunluk gibi modellerde 60 ilmek kullanmak yeterli oluyor. Ancak daha kalın isterseniz daha fazla ilmek atabilirsiniz. Boyunluğu düz şekilde örmek her zaman daha kullanışlı hale gelmesini sağlar. Elbette örgü içinde farklı model çalışabilirsiniz. Ancak bu tarz tasarımları daha iyi örmeye başladığınızda kullanabilirsiniz.

orgu-boyunluk-modellerinden

Diğer türlü ilk denemelerde sizin için zor olabilir. Kış aylarında rahatlıkla kullanabileceğinzi örgü boyunluk modelleri aynı zamanda her yaş için de ideal bir hediye seçeneğidir. Bu nedenle kullanabileceğiniz modelleri araştırırken zevklerinize güvenmenizde yarar var. Hazırlanan modelleri isterseniz klasik bir kıyafetle isterseniz de spor bir kıyafetle rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Eğer açık renkler kullanmayı seviyorsanız daha dikkatli bakım yapmanızda gerek var. Bu aylarda hava kirliliği daha fazla olduğu için açık renkler çabuk kirlenir. Bu nedenle pek çok insan da koyu renkleri kullanmayı tercih eder.

orgu-boyunluk-modelleri-hakkinda

Salaş ve dökümlü bir model kullanmak isterseniz örgü boyunluk modelleri hazırlarken daha fazla ilmek almayı unutmamanız gerekir. Düz örgü kullanarak hazırlayabileceğiniz bir modeli dikiş yerlerinde yön değiştirerek hareketli hale getirebilirsiniz. Örgünüzü örerken kendi üzerinizde de denemeyi unutmayın. Bu sayede aksesuarın ne kadar uzadığını ve boyunun ne kadar olabileceğine de karar verebilirsiniz.

orgu-boyunluk-modelleri-nohut-orgu

Genelde bu tarz örgüler için kalın yün iplikler tercih edilir. Eğer dökümlü yerine düz ve boynu saran modeller kullanmak istiyorsanız kullanacağınız ipin daha yumuşak ve kırçıllı olmayan modellerden olmasına özen gösterin. Aksi takdirde boynunuzu rahatsız edebilir. Boyunluk için yün, penye, angora ya da kadife iplikler her zaman kullanabileceğiniz iplik türleri olacaktır.

Örgü Boyunluk Modelleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık