Örgü Hırka Modelleri

Örgü Hırka Modelleri

 

orgu-hirka-modellerinden

Hırkalar kış aylarının vazgeçilmezidir. İsterseniz evde isterseniz dışarda rahatlıkla kullanabileceğiniz örgü hırka modelleri sıcak tutması, şık tasarımlar sunması nedeni ile kışın en sevilen yanlarından bir tanesidir. Son yıllarda bayanlar kadar erkeklerin de kullanmaya başladığı hırkalar renk renk, desen desen farklı modelleri ile gün yüzüne çıkmaya başladı. Üstelik sadece hazır modeller değil aynı zamanda kendi örebileceğiniz modelleri de bu yıl rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şıklığı ile göz kamaştıran modeller tasarlarken aynı zamanda kendi el emeği ürünlerinizi kullanmak da zevk verecektir.

orgu-hirka-modelleri-kemerli

Kendiniz için bir hırka örmek son derece kolay ve eğlencelidir. Bu nedenle çok para harcayarak bir hırka almak zorunda değilsiniz. Örgü hırka modelleri üç parçadan oluşur. Bir bütün halindeki arka kısım ile iki küçük parçadan oluşan ön kısımdır. Buna göre öreceğiniz modeli tasarlarken arka kısmını örerek başlayabilirsiniz. Hırkanın ne kadar uzun olacağı tamamen size bağlı. İsterseniz uzun, bilek boy modeller kullanabilir isterseniz bel boy modeller tercih edebilirsiniz. Zevklerinize göre tasarlayabileceğiniz modellerde seçimlerinizde daha çok ip modellerine dikkat edebilirsiniz.

orgu-hirka-modelleri-uzun

Yün ipler farklı özellikleri ile birden fazla çeşit sunar. Bu nedenle öncelikle kendinize en uygun olan ip modelini seçmenizde yarar var. Örgü hırka modelleri için farklı ipler kullanılabilir. Bazı modeller daha sıcak tutması için saf yün ipler kullanılarak örülürler. Saf yün kalınlığı ve özelliği nedeni ile en sıcak tutan malzemelerden bir tanesidir. Ancak daha sert bir yapıya sahiptir. Eğer üzerinizde çok ağır duracak ya da sert duracak bir hırka kullanmak istrerseniz ya da dış giyim için mont tarzı bir kıyafet isterseniz saf yün iplikli bir örme hırka kullanabilirsiniz.

orgu-hirka-modelleri

Özellikle mont hazırlamak için son derece idealdir. Kullanmak istediğiniz hırka gündelik ve normal zamanlarda giyeceğiniz bir hırka olacaksa daha yumuşal ipleri kullanabilirsiniz. Bu sayede kullanım açısından da sorun yaşamazsınız. Bunun için seçtiğiniz ipleri sormanızda yarar var. Hırkanızın uzunluğu zevkinize göre olacağı için kullanacağınız ip miktarını da belirlemenizde yarar var.eğer kısa bir hırka kullanmak istiyorsanız beden ölçüsüne değişebilir ancak yaklaşık 4 ya da 5 ip kullanmanız yeterli olur.

orgu-hirka-modelleri-kapisonlu

Eğer daha uzun bilek boyunda bir hırka yapmak isterseniz 10 ya da 12 adet ip kullanmanız gerekir. İstediğiniz şekilde tasarlayabileceğiniz örgü hırka modelleri günlük yaşamın vazgeçilmezlerinden bir tanesidir. Bu sayede kış aylarını hem sıcak hem de daha rahat geçirebilirsiniz.

Örgü Hırka Modelleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş
loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık